Francja ceny żywności w sklepach. Gdzie kupować?

(Fot. Food © Herry Lawford, CC BY 2.0)

Decydując się na urlop we Francji, wiele osób przygotowuje się na spory wydatek. Czy jednak wakacje we Francji muszą być drogie? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie. Wszystko zależy głównie od tego w jakich sklepach będziemy kupować potrzebne nam rzeczy. Po pierwsze, nie kupujcie produktów żywnościowych w hipermarketach typu Géant, Casino, Carrefour, ponieważ wcale nie należą one do tanich tak jak sugeruje to kilka stron w Internecie. Sklepy, które powinny was zainteresować to przede wszystkim Lidl (jeden z najtańszych sklepów), Super U, Supermarché G20 i wszelkie sieciowe markety (nie hipermarkety) zawierające w swojej nazwie ‚marché’. Wchodząc do sklepów nie znajdziecie może wielu produktów znanych wam firm, no może oprócz tych światowych typu Coca Cola, Lipton, Nutella itp. Z francuskich marek polecam wam produkty firmy Belle France, są one dobrej jakości i w dodatku nie drogie, można kupować też produkty sieciowych marketów, zazwyczaj są też dobre i w przystępnej cenie. Musicie się liczyć też z tym, że niektóre rzeczy sprzedawane są tylko w opakowaniach po kilka sztuk i nie można ich kupić pojedynczo, np. czekolady (pakowane po 2 szt),  lody, batony, wszelkie słodycze, napoje w puszkach (pakowane po 6 szt, chociaż można kupić też pojedynczo ale wychodzi to drogo i wtedy lepiej wziąć np. 1,5l butelkę). Poniżej lista z cenami poszczególnych produktów w przeciętnym markecie, bo takich sklepów we Francji jest najwięcej (można też trafić na tańsze markety).

Francja ceny:

Butelka wody 1,5l – 0,20 €

Sok 100% (np. jabłkowy, pomarańczowy) 1l – 0,75 €

Coca Cola 2l – 1,80 €

Napoje w puszkach 6szt x 0,33l (np. Coca Cola, Pepsi, Lipton, Orangina) – 3,40 €

Wino 0,75l – 1,70 €

Piwo Kronenbourg – 1,45 €

Mleko 1l – 0,85 €

Płatki śniadaniowe Nestle 375g – 2,85 €

Bagietka – 0,75 €

Chleb zwykły – 1,35 €

Chleb tostowy – 0,70 €

Masło 100g – 1,70 €

Ser żółty 250g – 1,45 €

Szynka 165g – 1,65 €

Dżem 250g – 1,35 €

Nutella 400g – 2,35 €

Czekolada 2szt (np. Crunch) – 1, 45 €

Ciastka ala pieguski 200g (smaczniejsze) – 0,85 €

Ryż 1kg – 0,75 €

Mąka 1kg – 0,35 €

Makaron 250g – 0,65 €

Jajka 10szt – 2,45 €

Olej 1l – 1,65 €

Frytki 1kg – 1,35 €

Ryby 0,5kg – 3,45 €

Kotlety hamburgerowe 10szt=1kg – 3,65 €

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *