Co warto zobaczyć w Nottingham?

Atrakcje do zwiedzenia w Nottingham

Wielu ludzi kojarzy miasto Nottingham z Robin Hoodem. Choć miasto to faktycznie  jest domem tej fikcyjnej postaci, jest to również prawdziwe miejsce – jeden z głównych ośrodków turystycznych w Anglii. Jeśli historyczne miejsca i piękna sceneria to jest to, czego szukasz, koniecznie odwiedź Nottingham podczas następnej swojej wizyty w Anglii.

Zamek Nottingham

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna atrakcja w mieście. Wewnątrz zamku znajduje się wiele ciekawych miejsc, takich jak: muzea (koronki, zbroi, srebrnego szkła i obrazów), posąg Robin Hooda i klasyczny brytyjski pub o nazwie „Ye Olde Trippie to Jerusalem”. Goście mogą spędzić całe popołudnie w zamku bez obaw o niedobór atrakcji.

Najlepszą częścią zamku jest jego szczyt, na którym znajduje się punkt widokowy. Miejsce to zapewnia zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Będąc w zamku koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Zamek znajduje się w odległości 10 minut spacerem od centrum miasta, a opłata za wstęp wynosi jedynie kilka funtów, podczas gdy dzieci wchodzą za darmo.

Zwiedzanie Jaskiń

Większość ludzi nie wie, że miasto Nottingham zostało zbudowane na szczycie szeregu sztucznych jaskiń, które istnieją tam do dziś. Jaskinie były używane w różnych celach przez ostatnie lata, ostatnio, jako schrony w czasie II Wojny Światowej. Odbywają się tu zorganizowane wycieczki po jaskiniach, podczas których zwiedzający mogą poznać historię jaskiń i sposób, w jaki były wykorzystywane.

Wollaton Hall

Ci, którzy szukają ciekawej wycieczki podczas swojego pobytu w Nottingham powinni umieścić Wollaton Hall na swojej trasie. Jest to największy dwór w całym mieście. Znajduje się on w bardzo dogodnej lokalizacji, zaledwie dwadzieścia minut drogi od centrum. Na terenie dworu znajduje się muzeum historii naturalnej, do którego wstęp jest całkowicie darmowy. Znajduje się tam również jezioro i ogród botaniczny. Miejsce to z powodu braku opłat za wejście jest świetną atrakcją dla osób podróżujących z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *