
Czym wygodnie dojechać na lotnisko z bagażem rejestrowanym?
Nie zawsze jadąc na wakacje, uda się nam zapakować w małą, podręczną walizkę. Zwłaszcza, że niektórzy przewoźnicy lotniczy mają bardzo restrykcyjne wymagania dotyczące bagażu. Większość podróżnych, jeśli wylatuje na kilka bądź kilkanaście dni, dokupuje dodatkowy bagaż rejestrowany. Posiadanie dwóch walizek bywa już logistycznym wyzwaniem. Jak sobie poradzić z dojazdem na lotnisko w takiej sytuacji?
Jak spakować bagaż nadawany i podręczny?
Metod pakowania się jest wiele, natomiast warto pamiętać o tym, że będziemy musieli przemieszczać się z dwoma bagażami (a nierzadko trzema, jeśli przysługuje nam też torebka czy torba na laptopa). Najbardziej sensownym rozwiązaniem (i wygodnym) jest wzięcie ze sobą jako bagażu podręcznego niewielkiego plecaka turystycznego, który sprawdzi się również podczas wakacji. Jeśli wyjazd ma bardziej biznesowy charakter (bądź nie lubimy plecaków), dobrą opcją jest wybór torby, która pozwala na przymocowanie do niej drugiej, mniejszej walizki.
Przy pakowaniu się z bagażem nadawanym warto też pamiętać o tym, że mimo iż mamy możliwość przewiezienia 20 kg, to niekoniecznie musimy dokładnie tyle pakować. Pamiętajmy też o tym, że jeśli wyjazd jest wakacyjny, to możliwe, że będziemy chcieli zabrać z powrotem pamiątki, więc warto od razu przeznaczyć na nie miejsce.
Jak wygodnie dojechać na lotnisko z bagażem nadawanym?
Opcji dojazdu na lotnisko jest kilka. Niestety zaledwie dwie z nich są wygodne. Pierwsza to zamówienie taksówki lub Ubera. Dzięki temu zostaniemy odebrani spod domu i dowiezieni pod sam terminal. Rozwiązanie to ma dwie poważne wady – jest kosztowne (w zależności od trasy i tego, którą firmę przewozową wybierzemy, koszt waha się między 30-150 zł).
Druga opcja to przejazd na lotnisko własnym samochodem. Pakujemy bagaże wygodnie pod domem i bez stresu i pośpiechu (i znacznie taniej niż taksówką) dojeżdżamy na lotnisko. No dobrze, ale co z pojazdem? Przecież ze sobą go nie zabierzemy?
Tu z pomocą przychodzi nam prywatny parking przy lotnisku. Takie miejsca otaczają w zasadzie każde lotnisko, umożliwiając bezpieczne pozostawienie samochodu na kilka czy kilkanaście dni. Jeśli parking znajduje się bardzo blisko terminala (co zdarza się rzadko i tego typu parkingi są na ogół znacznie droższe), po zaparkowaniu samochodu po prostu przechodzimy do terminalu.
Jeśli parking znajduje się 1-3 km od lotniska, właściciel parkingu zawsze oferuje bezpłatny transfer na lotnisko tuż pod sam terminal, a jedyna niedogodnością jest konieczność przeniesienia bagażu z samochodu do samochodu. Transfer na lotnisko w przypadku parkingów prywatnych zajmuje nie więcej niż 10 minut, dlatego planując podróż nie ma potrzeby przeznaczania na niego dodatkowej ilości czasu.

