turystyka
Przydatne informacje i porady

Najważniejsze informacje na temat ubezpieczeń turystycznych

Planujesz wymarzone wakacje do dalekich krajów? Koniecznie pamiętaj o zakupie ubezpieczenia turystycznego, gdyż pomimo niskiej ceny zapewni ci ono świetną ochronę.

  1. Gdzie najlepiej podpisać umowę?
  2. Ile wynosi wysokość składki?
  3. Jak wykupić ubezpieczenie?
  4. Kontakt z ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy

W wybraniu idealnego pakietu ubezpieczenia pomoże ci poniższy poradnik, w którym zebrano między innymi wszystkie najistotniejsze informacje związane z tego typu zabezpieczeniem. Dzięki temu będziesz mógł wykupić ofertę, która nie narazi cię na wysokie koszty.

Gdzie najlepiej podpisać umowę?

Umowę z ubezpieczycielem możesz podpisać na kilka sposobów. Jeszcze kilka lat temu największą popularnością cieszyły się oferty pośredników ubezpieczeniowych, którzy każdemu klientowi starali się dobrać najlepszą ofertę. Takie osoby zarabiały jednak na prowizjach, przez co cena, którą ostatecznie płacił klient w niektórych przypadkach wcale nie była dla niego najlepsza. O dodatkowe koszty nie musisz się martwić, jeżeli skorzystasz z propozycji ubezpieczyciela. Niestety, nie każdy ma w swoim mieście placówkę firmy, która słynie z najbardziej atrakcyjnych ofert ubezpieczeń turystycznych. Rozwiązaniem tego problemu jest ubezpieczenie online, które opłacasz przez internet i samodzielnie dobierasz odpowiadający ci zakres ochrony. Usługa ta cieszy się stale rosnącą popularnością wśród klientów, co wynika z tego, że znalezienie dobrej oferty nie zajmuje więcej jak kilka minut. W podobny sposób możesz zabezpieczyć swoich bliskich.

Ile wynosi wysokość składki?

Najniższa składka za dobre ubezpieczenie turystyczne zaczyna się od kwoty 4 złotych dziennie. Pamiętaj jednak, że jest to wariant podstawowy i chociaż w wielu przypadkach taka ochrona w zupełności wystarczy, to może się okazać, że będziesz potrzebował lepszego zabezpieczenia. Najlepiej więc skontaktuj się z pracownikami firmy ubezpieczeniowej i powiedz, do którego kraju się wybierasz. Dzięki dużemu doświadczeniu w ubezpieczeniach oraz znajomości cen lokalnych usług medycznych, doradca będzie mógł oszacować kwotę, która w przypadku złamania lub choroby będzie ci potrzebna, abyś mógł uzyskać niezbędną pomoc. Dzięki temu wybrane przez ciebie ubezpieczenie z pewnością wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów i nie będziesz się musiał martwić o pieniądze. Oprócz kontaktu drogą telefoniczną, zawsze możesz też wysłać wiadomość elektroniczną lub napisać na adres ubezpieczyciela. Do twojej dyspozycji są również placówki i punkty przedstawicieli, jednak tego typu kontakt nie jest tak wygodny jak załatwienie sprawy online.

Jak wykupić ubezpieczenie?

Jeżeli już wiesz, który wariant jest w twoim przypadku odpowiedni, od razu przystąp do sfinalizowania umowy. W tym celu odwiedź zakładkę ubezpieczenie turystyczne i kliknij w przycisk prowadzący do wniosku elektronicznego. Jedyne informacje, które będziesz musiał w nim podać dotyczą tego, kiedy oraz dokąd planujesz się wybrać oraz ile osób będzie ci towarzyszyło (z podziałem na trzy grupy wiekowe: dzieci, dorośli oraz seniorzy). Pamiętaj o konieczności podawania prawdziwych informacji, dzięki czemu system przedstawi ci najlepsze pakiety ubezpieczeń. Na tym etapie możesz również poszerzyć zakres ubezpieczenia o różne dodatki, jednak nie jest to konieczne, abyś mógł bezpiecznie podróżować do obcych krajów. Na koniec wpisz kilka dodatkowych danych i opłać ubezpieczenie. Całość nie zajmie ci więcej jak 5-10 minut, a ochrona zacznie obowiązywać we wskazanym przez ciebie dniu wylotu. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych ofert, gdzie firmy ubezpieczeniowe stosują różne zapisy w regulaminach, aby zminimalizować zakres ochrony, tutaj klienci są zabezpieczeni od momentu, w którym wyjdą z domu. Ważne jest jednak abyś pamiętał, że tego typu ubezpieczenie powinno zostać zakupione najpóźniej jeden dzień przed podróżą.

Kontakt z ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy

Już sama świadomość posiadania dobrego ubezpieczenia może poprawić twój nastrój i sprawić, że wakacje miną w spokojnej atmosferze. Powinieneś jednak zawczasu sprawdzić, co należy zrobić, aby w razie potrzeby szybko skorzystać z przysługującej ci pomocy. W razie nieszczęśliwego wypadku (lub innych sytuacji – zakres ubezpieczenia jest na tyle bogaty, że obejmuje również pomoc tłumacza, podpowiedzi związane z jazdą po autostradach, pomoc prawną i wiele innych usług) zadzwoń pod numer 22 483 39 77, a konsultant niezwłocznie zajmie się twoją sprawą. Jedyną rzeczą, którą będziesz musiał podać mu w celu weryfikacji będzie numer polisy. Otrzymasz go na wskazany przez siebie adres mailowy po opłaceniu zamówienia. Poświęć więc przed podróżą kilka minut na przygotowania i zapisz podany numer telefonu w bezpiecznym miejscu wraz z numerem polisy. Jeżeli polisa turystyczna obejmuje również innych podróżnych, każdemu z nich podaj prawidłowy numer polisy. W celu ułatwienia klientom zgłaszania problemów, nawet jeżeli właściciel ubezpieczenia nie może skontaktować się z działem obsługi klienta, to może to zrobić bliska mu osoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *