camper
Inne,  Przydatne informacje i porady

Problemy osób wyjeżdżających na wakacje

Z założenia wakacje mają być czasem spędzonym beztrosko – na relaksie, zwiedzaniu, czy uprawianiu sportów. W czasie zasłużonego urlopu mało kto z nas myśli o czyhających na niego niebezpieczeństwach, a jest to dużym błędem. Można jednak zapewnić sobie komfort wypoczynku, dzięki wykupieniu przed wyjazdem na wczasy, odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

Przed czym może chronić ubezpieczenie turystyczne?

Wielu z nas mylnie uważa, że ubezpieczenie turystyczne chroni wyłącznie przed ponoszeniem z własnej kieszeni kosztów leczenia na wyjeździe turystycznym, w kraju lub za granicą. Tymczasem, standardowe ubezpieczenia tego typu, zapewniają klientom dodatkowo ubezpieczenie następstwa nieszczęśliwych wypadków, ochronę prawną i pomoc, a także ubezpieczenie assistance. Dodatkowo, polisę ubezpieczenia podróżnego można rozbudować o kolejne opcje, które zwiększą ochronę roztaczaną przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe nad klientem. Ubezpieczenie turystyczne w rozbudowanej wersji może ubezpieczać:

– Rezygnację z imprezy turystycznej,

– Przedwczesną konieczność przerwania imprezy turystycznej,

– Anulowanie biletów lotniczych, autokarowych czy promowych,

– Bagaż podróżny,

– Od odpowiedzialności cywilnej.

Kiedy ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność za straty klienta?

Jeśli decydujemy się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego w najbardziej rozbudowanej wersji, często będziemy mogli skorzystać z pomocy ubezpieczyciela. Między innymi, pomoże on klientowi, jeśli ten zostanie okradziony z dokumentów. Wystarczy, że skontaktuje się w takim wypadku z ubezpieczycielem, a ten udzieli mu informacji o działaniach, jakie należy podjąć przy utracie niezbędnych do podróżowania dokumentów, w tym paszportu.

Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie za zagubiony czy skradziony bagaż, w tym za wózek dziecięcy, sprzęt fotograficzny, komputerowy czy audio-wizualny, lekarstwa, buty, kosmetyki, a nawet prezenty i pamiątki. Wszystko zależy od wewnętrznej polityki firmy ubezpieczeniowej, w której klient wykupuje ubezpieczenie turystyczne.

Aby nie stracić szansy na wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia podróżnego, klient powinien niezwłocznie powiadomić o zaistnieniu nieszczęśliwego wypadku. Nie może tego dokonać później, niż w ciągu kilku dni od daty zdarzenia, czy też po powrocie do kraju, jeśli do wypadku doszło za granicą. Ubezpieczony w celu uzyskania odszkodowania musi przedłożyć najczęściej firmie ubezpieczeniowej dokumenty, potwierdzające np. wysokość opłat za udzieloną pomoc lekarską.

2 komentarze

  • Miron

    Szczerze? nigdy się nie ubezpieczałem, ale też nie miałem nigdy żadnej przykrej sytuacji, które spotykały znajomych. Oni po wypadkach się ubezpieczają, ja pozostaję wierny tradycji i liczę że oszczędzę trochę grosza i że tym razem też się uda :D

  • poszkodowany

    Ubezpieczenie bagażu jest niezbędne gdy jedzie się w zagraniczną wycieczkę, leci się samolotem i spuszcza się bagaż na długie godziny z oczu. Nie raz się przecież słyszy, że bagaże giną, są kradzione albo po prostu zgubione przez właściciela …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *