alpy
Europa,  Inne

Alpy – zimowy wypoczynek

Jednymi z najpopularniejszych gór cieszącymi się sławą na cały świat z pewnością są cudowne Alpy. Ich granice obejmują parę krajów w tym Austrię, w której to po części leży Tyrol, jeden z lepszych dostępnych regionów narciarskich. Z roku na rok zjeżdżają tutaj zapaleni narciarze oraz snowboardziści spragnieni adrenaliny i emocji. Oferta tras zjazdowych obejmuje zarówno wyznaczone trasy jak i możliwość jazdy poza nimi.

Wyjątkowym zainteresowaniem przyjezdnych cieszy się lodowiec Stubai, stanowiący największy austriacki ośrodek narciarski, bo zajmujący powierzchnię aż 12km2. Tutejsze tereny znajdują się na wysokości 1750-3200m n.p.m., dzięki czemu panuje tu wymarzona pogoda dla narciarzy prawie przez cały rok (od października do lipca). Najchętniej odwiedzaną miejscowością jest leżące w centrum doliny i zaledwie 25 km od Innsbrucka malownicze miasteczko Neustift.

Lodowiec jest przepełniony trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Za sprawą tego zarówno narciarze jak i snowboardziści, a także amatorzy oraz profesjonaliści znajdą tutaj coś w sam raz dla siebie. A jest w czym wybierać, bo aż spośród 140km tras z czego wszystkie są idealnie przygotowane i utrzymane pod każdym względem, aby dostarczyć jak najwięcej przyjemności z jazdy. Stoki narciarskie obsługują kolejki orczykowe, tradycyjne krzesełkowe, a także bardziej komfortowe gondolowe.

Ogromną atrakcją szczególnie dla lubiących rywalizować jest znajdujący się tutaj specjalny snowpark oferujący dwie trasy wyposażone w system pomiaru czasu i prędkości, będący świetnym sposobem na zabawę z przyjaciółmi. Obiekt wyposażony jest ponadto w tor zjazdowy w gumowych pontonach czy różne trasy biegowe. Istnieje także możliwość wypróbowania 8-kilometrowego toru saneczkowego czy wybrania się na wycieczkę wspinaczkową na 2600m n.p.m.

Choć lodowiec Stubai to przede właśnie śnieżne zabawy na stokach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić świetnie czas poza nim. Jest to możliwe chociażby dzięki licznym basenom, kortom, strzelnicom, torom do jazdy konnej i wielu innym atrakcjom dla każdego. Po aktywnym dniu pełnym zabawy nie można także ominąć przysmaków tutejszej kuchni, w jednej z restauracji położnej pośród majestatycznie prezentujących się gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *