Podróż do Trójmiasta z małymi dziećmi
Przydatne informacje i porady,  Polska

Najlepsze atrakcje w Trójmieście podróżując z dziećmi

Trójmiasto to świetny kierunek na rodzinne wakacje. Dobrze jest jednak wiedzieć, co można zwiedzić w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie oraz jakie atrakcje czekają tam na najmłodszych.

Co warto zwiedzić w Gdyni z dziećmi?

Gdynia to przepiękne miasto, które jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacje, nie tylko wśród polskich turystów. Dobrze jest wiedzieć, że oprócz fantastycznych piaszczystych plaż, można także zwiedzać ciekawe atrakcje, które są tutaj oferowane dla wszystkich turystów. Będąc w Gdyni warto przede wszystkim:

 • wybrać się w rejs statkiem,
 • wypłynąć rano z rybakami na łowienie ryb,
 • wejść na latarnię morską,
 • zwiedzić statek Dar Pomorza,
 • zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej,

Dzięki takim atrakcjom można spędzić tutaj ciekawie całe dnie i najmłodsi uczestnicy wycieczki nie będą się nudzić.

Plaża w Gdyni
Plaża w Gdyni

Co ciekawego można zobaczyć w Gdańsku z dziećmi?

Gdańsk to kolejne fantastyczne miasto, które przyciąga tłumy turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Dobrze jest także poznać, co można w tym mieście interesującego zobaczyć tak, by również dzieci były tym zainteresowane. Dlatego też, gdy jest się w Gdańsku, to warto skorzystać z takich atrakcji jak:

 • Ratusz Głównego Gdańska,
 • przejażdżka widokowym kołem,
 • Bazylika Mariacka, w której można wdrapać się na widokową wieżę,
 • Muzeum Bursztynu w Gdańsku,
 • Statek Czarna Perła,
 • rejs statkiem lub motorówką.

Tym sposobem można dobrze poznać to przepiękne miasto. Warto dodać, że w Gdańsku na rynku jest również Fontanna Neptuna, która stał się niejako symbolem tego miasta. Dobrze jest też przejść się po Starym Mieście i zobaczyć fantastycznie zachowaną architekturę. Będąc w Gdańsku, nie można również zapomnieć o przejściu się plażą i podziwianiem Bałtyku.

Ulice Gdańska
Ulice Gdańska

Co warto zobaczyć w Sopocie z dziećmi?

Sopot to jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast, które jest odwiedzane w sezonie wakacyjnym. Dobrze jest zatem wiedzieć, co ciekawego mona zobaczyć również w Sopocie. Będą w Sopocie warto odwiedzić:

 • plaże,
 • molo,
 • Pijalnię Wód Solankowych,
 • Dworek Sierakowskich,
 • Sopockie Grodzisko,
 • Muzeum Sopotu,
 • Aquapark w Sopocie,
 • MiniZoo,
 • Krzywy Domek,
 • przystań rybacką,
 • Operę Leśną.

Gdy jest się w Sopocie, to można również skorzystać z przejazdów meleksem. Dzięki temu da się w ciekawy sposób poznać Sopot, co jest niewątpliwie ogromną atrakcją dla dzieci. Co ważne, można nim podróżować również wtedy, kiedy pada, gdyż ma specjalnie wbudowane osłony, które chronią pasażerów przed zmoknięciem.

Na jak długo przyjechać do Trójmiasta?

To czy uda się zwiedzić wszystkie atrakcje Trójmiasta w dużej mierze zależy od tego, jaki czas możemy przeznaczyć na urlop. Dobrze jest przebywać w Trójmieście przynajmniej trzy dni, by można było rozłożyć swobodnie zwiedzanie i na każde miasto przeznaczyć jeden dzień. Tym sposobem każdy uczestnik wycieczki może skorzystać ze wszystkich atrakcji. Warto też pamiętać, że gdy wybierze się różnego rodzaju rejsy statkiem czy kutrem rybackim, to trzeba się liczyć z tym, że może dana atrakcja trwać około godziny lub nawet dłużej. Dlatego też najlepiej jest przyjechać nad Morze Bałtyckie przynajmniej na kilka dni, dzięki czemu komfortowo da się zwiedzić wszystkie zabytki. Co ważne, to większość tych atrakcji można także odwiedzać wtedy, gdy pada deszcz.

Jednym z ciekawszych miejsc nad Bałtykiem jest również Wejherowo, do którego łatwo dojdziemy pociągiem SKM. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług PKS Wejherowo, żeby tam dotrzeć i zrobić sobie bazę wypadową na podróże wzdłuż bałtyckiego wybrzeża.

Czy można wcześniej zarezerwować bilety?

Wiele atrakcji w Trójmieście ma możliwość zdalnego zamówienia biletów. Dzięki temu można uniknąć stania w kolejkach, co jest szczególnie ważne, gdy podróżujemy z dziećmi. Dobrze jest kupić bilety na daną atrakcję z wyprzedzeniem przez Internet, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że w dniu, w którym będziemy w Gdańsku, Gdyni lub w Sopocie interesująca nas atrakcja będzie na 100% dostępna. Często również bilety kupione online mogą być tańsze niż takie, które są kupowane w kasie biletowej. Najczęściej też dzieci do czwartego lub piątego roku życia mają darmowe wejścia, a dzieci do piętnastego roku życia mają zniżki. Tym sposobem można również wiele zaoszczędzić na różnych atrakcjach.

Co warto zjeść w Trójmieście podróżując z dziećmi?

Będąc na wakacjach w Trójmieście, nie można zapomnieć również o lokalnej kuchni. Dobrze jest spróbować wędzonych ryb lub takich, które dopiero co przywieźli rybacy. Warto również na słodko zjeść gofry, które na pewno będą smakowały również najmłodszym. W Gdyni, Gdańsku oraz w Sopocie jest wiele restauracji, które są położone z przepięknym widokiem na morze, dzięki czemu można w trakcie jedzenia podziwiać również cudowne pejzaże.

Wakacje z dziećmi w Trójmieście to fantastyczny wybór, gdyż można tutaj zobaczyć wiele ciekawych atrakcji. Co więcej, to większość dostępnych atrakcji jest bezpłatnych lub ceny nie są zbyt wysokie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Dobrze jest też pamiętać, by wcześniej zaplanować różnego rodzaju atrakcje tak, by można było świetnie zorganizować czas na ich zwiedzanie. Warto również rozłożyć część zwiedzania danego miasta na kilka dni, przez co będzie pewność, że wszyscy uczestnicy wyjazdu, będą w stanie skorzystać komfortowo z każdej atrakcji. Gdańsk, Gdynia i Sopot to świetne miasta, do których można również przyjechać poza sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *