Namiot do samolotu
Przydatne informacje i porady

Jaki namiot do bagażu podręcznego w samolocie?

W bagażu podręcznym zabieranym na pokład samolotu generalnie możemy zabrać namiot, jednak musimy pamietać o trzech rzeczach.

Odpowiednie wymiary namiotu

Namiot musi mieścić się w torbie/plecaku/walizce, która nie przekracza maksymalnych dopuszczalnych wymiarów bagażu akceptowanych przez konkretną linię lotniczą (a tanie linie lotnicze takie jak WizzAir czy RyanAir mają te wymiary dość małe).

Polecane lekkie namioty, które zmieszczą się w bagażu podręcznym

W co spakować mały namiot?

Wymiary małej torby w cenie biletu w liniach lotniczych typu Ryanair czy Wizzair to 40 cm x 20 cm x 25 cm. Natomiast dodatkowo płatny bagaż podręczny ma wymiary 55 x 40 x 23 cm, w których powinniśmy już zmieścić nasz mały namiot. Jedynym problemem może być długość namiotu, które czasem mają blisko 60 centymetrów długości, ale osobiście często latałem z bagażem przekraczającym te 55cm i nigdy nie miałem z tym problemów na kontroli.

Bestseller Nr. 1
Flight Knight Lekka 4-kołowa walizka kabinowa z tworzywa ABS, twarde etui, bagaż podręczny zatwierdzony dla ponad 100 linii lotniczych, jak easyJet, British Airways, RyanAir, Virgin Atlantic, Emirates, Czarny, 55x40x23cm
  • Rozmiar: Mała torba kabinowa zaprojektowana specjalnie tak, aby można było ją zabrać na pokład lotów Lufthansy. Mierzy 55 x 40 x 23 cm (w tym uchwyt i kółka), co jest maksymalnym dopuszczonym rozmiarem. Testowana we wzorniku bagażu Lufthansy torba kabinowa wygodnie mieści się w schowku nad głową i pozwala uniknąć opłat naliczanych przez linie lotnicze. Niezależnie od tego, czy lecisz w interesach, czy odlatujesz na następne wakacje przygodowe, ten bagaż kabinowy zapewni Ci największą elastyczność podczas podróży.
Bestseller Nr. 2
Flight Knight Zestaw 2 lekkich 4-kołowych walizek ABS twardy bagaż podręczny zatwierdzony dla ponad 100 linii lotniczych, w tym British Airways, Ryanair i easyJet, dopuszczone do bezpłatnego
  • ROZMIAR: Mała torba kabinowa specjalnie zaprojektowana, aby można ją było zabrać na pokład lotów Lufthansy. Mierzy 55 x 40 x 23 cm (w tym uchwyt i kółka), co jest maksymalnym dopuszczonym rozmiarem. Testowana przy użyciu miernika bagażu Lufthansa ta torba kabinowa wygodnie mieści się w szafce nad głową, co pozwoli uniknąć opłat lotniczych. Niezależnie od tego, czy lecisz w interesach, czy lecisz na następne wakacje z przygodą, ta torba kabinowa zapewni Ci największą elastyczność podczas podróży.

Jesteśmy Partnerem Amazon, co oznacza, że mogę zarobić niewielką prowizję na Twoich zakupach dokonanych za pośrednictwem mojego linku, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Śledzie i szpilki do namiotu w bagażu podręcznym?

W bagażu podręcznym na pewno nie możemy zabrać metalowych śledzi do namiotu. Tutaj mamy wie opcje: albo nadać śledzie w bagażu rejestrowanym lub zakupić śledzie plastikowe do naszego namiotu. Możemy również w ogóle nie zabierać śledzi i spróbować skorzystać z naturalnie występujących w terenie gałęzi, kijów czy kamieni, jednak osobiście polecam plastikowe śledzie – możemy je zakupić od 20-40 złotych, a ich dodatkowym atutem jest mała waga (jeden śledź waży tylko 5-7 gram), co przyda się nam jeśli wybieramy się na trekking czy wyjazd rowerowy z namiotem.

Zocipro Trwałe śledzie kempingowe z tworzywa sztucznego, wkręcane śledzie namiotowe, mocne śledzie ogrodowe ze spiralną konstrukcją, odpowiednie do akcesoriów kempingowych, markizy kempingowej,
  • Materiał premium: ten plastikowy kołek namiotowy jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest solidne i trwałe. Tworzywo sztuczne różni się od metalu, nie starzeje się ani nie ulega korozji. Może być używany wielokrotnie i doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz, szczególnie w przypadku mokrej i wietrznej pogody.

Jesteśmy Partnerem Amazon, co oznacza, że mogę zarobić niewielką prowizję na Twoich zakupach dokonanych za pośrednictwem mojego linku, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Rurki do namiotu w bagażu podręcznym

Teoretycznie metalowe rurki tworzące stelaż namiotu nie powinny budzić podejrzeń kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Jednak mogą one mieć ostre krawędzie, co niektóre linie lotnicze, jak np. polski LOT, wymieniają na liście przedmiotów zakazanych na pokładzie samolotu

Przedmioty z ostrym zakończeniem lub ostrą krawędzią – przedmioty z ostrym zakończeniem lub ostrą krawędzią nadające się do użycia w celu spowodowania ciężkiego obrażenia ciała

Na forach internetowych można znaleźć przypadki osób, które twierdzą, że kontrolerzy mieli problemy z ich rurkami od namiotu, niektórzy uznając je również za „bagaż nietypowy” ze względu na ich duże gabaryty.

W przypadku wątpliwości możemy napisać do konkretnych lotnisk, z których będziemy wylatywać, z zapytaniem o indywidualną interpretację. Niestety czasem lotniska nie udzielają odpowiedzi, twierdząc, że zależy to od pracowników na miejscu.

Jakie Wy macie doświadczenie z przewożeniem namiotów w samolocie? Dajcie nam znać w komentarzach.

Jeden komentarz

  • Dominik

    Bardzo często latam po Europie Wizzairem i Ryanairem bez wykupionych żadnych pakietów czy bagażu rejestrowanego i jeszcze ani razu mnie nie sprawdzali. Plecak mam odrobinę większy niż pozwalają na to limity. Ogólnie nie ma co się stresować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *