nietypowekierunkiwakacyjne1
Przydatne informacje i porady

Nietypowe kierunki wakacyjne – dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie

Wakacje mogą być klasyczne, takie jak co roku, spędzane w tych samych ulubionych miejscach. Są osoby, które faktycznie tak robią, nie szukając nowych kierunków i wrażeń. Wracają tam, gdzie czują się dobrze i bezpiecznie, a co najważniejsze – mogą odpocząć. Z drugiej strony, niektórzy potrzebują co roku jeździć gdzie indziej, aby zobaczyć jak najwięcej. Dla takich ludzi ciekawą opcją są nietypowe kierunki wakacyjne, jeszcze niedawno niedostępne dla turystów, jak Czarnobyl. O czym pamiętać, nim tam pojedziemy?

Dla ciekawych świata

Nietypowe kierunki mają to do siebie, że podróżując w te miejsca, niejako jesteśmy w kontrze do tego, co znane i mało zaskakujące. No bo ile można jeździć nad polskie morze, do Egiptu czy Hiszpanii? W końcu chcemy czegoś innego, podążyć tam, gdzie już inni podróżnicy zawitali, ale jeszcze w niezbyt dużej liczbie, co oznacza, że jak lubimy przecierać szlaki, a tłumy ludzi nas odstraszają, to jest to opcja dla nas. Pamiętajmy jednak, aby zawsze – a tym bardziej przed wyprawą w nieznane – wykupić ubezpieczenie podróżne, najlepiej pod adresem https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wakacje/.

nietypowekierunkiwakacyjne2

Czarnobyl – fascynują i straszne miejsce

Jeszcze w 1984 roku minister energetyki ZSRR zapewniał, że elektrownie jądrowe są nie tylko ekonomiczne, ale i całkowicie bezpieczne. Jakie były skutki tego “bezpieczeństwa” przekonaliśmy się kilka lat później. Katastrofa sparaliżowała cały świat, ale dzisiaj śladem po tych wydarzeniach jest ledwie 30-kilometrowa strefa przymusowego wysiedlenia na pograniczu Ukrainy i Białorusi. To do niej właśnie przyjeżdża coraz więcej turystów ciekawych, jak wygląda to legendarne, ale i pełne grozy miejsce.

Do tej stref można dostać się praktycznie na dwa sposoby: wykupując wycieczkę w biurze podróży, co jest najłatwiejszą opcją, można też jednak zorganizować wyprawę na własną rękę. Ten drugi pomysł jest na pewno bardziej oszczędny, ale cięższy do zorganizowania.

nietypowekierunkiwakacyjne3

Inne ciekawe miejsca

Czarnobyl to miejsce dziwne, “niewakacyjne”, bardziej, by zaspokoić ciekawość, więc jak chcemy naprawdę odpocząć w nietypowym miejscu, warto pomyśleć o wyprawie do Gruzji.

  • To coraz bardziej popularny kierunek wyjazdów, szczególnie że można tam polecieć za sprawą tanich linii lotniczych. To ciągle dość dziki, ale piękny kraj, położony u stóp Kaukazu, w którym mieszkają niezwykle gościnni, serdeczni ludzie.

  • Na uwagę zasługują również Czarnogóra, która staje się powoli alternatywą dla innego, bardziej popularnego bałkańskiego kraju – Chorwacji.

  • Wielbiciele nietypowych kierunków pokochają też Mołdawię, kompletnie “nieturystyczny” kraj, jeden z biedniejszych w Europie, jeśli w ogóle nie najbiedniejszy. Czas tam się zatrzymał, a ilość absurdów może zaskoczyć.

  • Oryginalną wyprawę można też odbyć do ostatniego komunistycznego skansenu na Starym Kontynencie, czyli Białorusi. Można tam się poczuć jak u nas w latach 80.

W każdym z tych krajów, choć jedne są bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne, a drugie mniej, zawsze musimy wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Na pewno będzie kosztować więcej niż w przypadku popularnego kraju, ale koniecznie musimy je posiadać, bo nigdy nie wiadomo, co nas spotka w takich stronach. Z drugiej strony, nie ma co straszyć na zapas, bo przecież liczy się przygoda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *