55065844 m
Przydatne informacje i porady

Jak zorganizować bezpieczne wakacje w tropikach?

W tym roku dla odmiany zamiast nad polskim morzem wypoczywać będziesz na jednej z rajskich plaż? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do wyjazdu, zwłaszcza w sytuacji, kiedy organizacją urlopu zajmujesz się samodzielnie. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które dadzą gwarancję atrakcyjnych i bezpiecznych wakacji.

Wakacje czas start!

Planując wakacje największą uwagę skupiamy zazwyczaj na miejscu docelowym naszej podróży. Dużą popularnością wśród naszych rodaków w dalszym ciągu cieszą się kierunki egzotyczne – tropikalne klimaty, rajskie plaże, dzika natura i błękitna woda – biorąc pod uwagę te czynniki trudno myśleć o czymś innym. Kolejnym krokiem jest oczywiście zakup biletów lotniczych i przewodników, wynajęcie hotelu i rozpoczęcie pakowania walizek. Nierzadko w ferworze przygotowań do upragnionego wyjazdu wakacyjnego bardzo często zapominamy o bezpieczeństwie, dlatego też zanim zajmiemy się bagażem warto zastanowić się nad wykupieniem odpowiedniej polisy turystycznej.

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – czy warto?

Planując urlop za granicą konieczne jest zapewnienie sobie i najbliższym bezpieczeństwa. O ile wczasowicze wypoczywający w kurortach europejskich posiadają Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), do turyści wybierający się do krajów odległych, położonych poza terenem Europy powinni obowiązkowo nabyć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Niestety bardzo często o tym zapominamy, odczuwając tego przykre skutki w trakcie urlopu np. wtedy, kiedy zachorujemy bądź ulegniemy wypadkowi. Koszty leczenia za granicą związane są z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, dlatego też warto pomyśleć wcześniej i zakupić dodatkowe ubezpieczenie. Jedną z atrakcyjniejszych ofert jest ta od SIGNAL IDUNA. W tym wypadku klienci mają możliwość dostosowania warunków umowy do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując, o bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnego wyjazdu warto zadbać jeszcze przed jego rozpoczęciem. Zakup polisy turystycznej gwarantuje uzyskanie pomocy medycznej, wsparcie tłumacza, prawnika itp. Osoby, które podjęły decyzję o zakupie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego w sytuacji, kiedy na wakacjach nagle zachorują, ulegną wypadkowi lub zostaną okradzeni mogą liczyć na szybką i profesjonalną pomoc swojego ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *