glowne
Przydatne informacje i porady

Kiedy najlepiej szukać First Minute w atrakcyjnych cenach? 

Planując wakacje, za każdym razem zastanawiamy się czy warto je rezerwować ze sporym wyprzedzeniem? Jak się okazuje, szeroki wybór ofert na lato 2024 prezentuje naprawdę dobrą cenę porównywalną z ofertami wycieczki na ostatnią chwilę. Sprawdźmy zatem, jakie atrakcje kryją się pod pojęciem wycieczki First Minute rezerwowanej w odpowiednim wyprzedzeniem oraz kiedy i gdzie szukać najlepszych jej ofert na wymarzone wakacje?

Zaktualizowano 14 stycznia, 2024.

Szukając opcji na wypoczynek, często zastanawiamy się czym różnią się oferty First Minute od Last Minute oraz to, czy na tych pierwszych można zaoszczędzić. Przekonajmy się, jakie oferty cieszą się dużą popularnością wśród miłośników atrakcyjnych cenowo wycieczek.

Oferty First Minute – czym są?

Wycieczki First Minute to nic innego jak wyjazdy rezerwowane w przedsprzedaży, które można także zamawiać poza sezonem wakacyjnym. Dzięki gwarancji najniższej ceny możliwe jest ich wykupienie nawet na długo przed faktycznym urlopem, co pomaga uniknąć tłumów. Oferty Firts Minute dają turystom optymalną ilość czasu potrzebnego na organizację wszystkich spraw związanych z podróżą. Komfort spokojnego planowania sprawił, że zyskały one nie tylko popularność ale także przewagę nad wakacjami Last Minute. Krótko mówiąc First minute to oferty umożliwiające zaplanowanie urlopu nawet do kilkunastu miesięcy wcześniej przed planowanym wyjazdem.

obraz 1

Kiedy pojawiają się oferty First Minute? Zazwyczaj zaraz po zakończeniu sezonu i najczęściej dotyczą najpopularniejszych lokalizacji i hoteli, w których ciężko jest wykupić ofertę Last Minute. Opcja ta najczęściej dedykowana jest osobom podróżującym w grupach oraz rodzinom z dziećmi, dla których liczy się dostęp do pokojów rodzinnych i wszelkiego rodzaju hotelowych atrakcji. Oferty First Minute to również korzystne  rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, dzięki zapewnieniu pokoju dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb. Ze względu na to, że tego rodzaju pokojów w hotelach jest zwykle ograniczona ilość, skorzystanie z opcji First Minute okazuje najlepszym pomysłem.

Wczasy First Minute na Wyspy Kanaryjskie i nie tylko – o czym należy pamiętać?

Zastanawiasz się kiedy najlepiej szukać ofert wycieczek First Minute? Musisz wiedzieć, że wcześniejsze planowanie urlopu wiąże się z dostępem do o wiele większej ilości kierunków i hoteli wypoczynkowych o wyższym standardzie. Jednakże nie istnieje jedna konkretna zasada, mówiąca o tym kiedy jest najlepszy czas na szukanie oferty typu First Minute. Jedno jest pewne – jeśli nie chcemy by atrakcyjna oferta przeszła nam koło nosa, powinniśmy zacząć przeglądać oferty już podczas trwania obecnego sezonu, jak również zaraz po jego zakończeniu. Wrzesień jest miesiącem, w którym biura podróży zaczynają prezentować najlepsze propozycje wycieczek na kolejny sezon wakacyjny. Regułą stało się, że najlepsze oferty pojawiają się najczęściej na końcu jak i na początku roku. Przyjęło się, że to właśnie przełom grudnia i stycznia jest tym szczególnym czasem, w którym warto jest szukać ofert First Minute.

obraz 2

Szukając ofert First Minute w przedsprzedaży warto zapisać się do newslettera wybranych biur podróży, co daje gwarancję bycia na bieżąco z ich najnowszymi ofertami. Ponadto ułatwia to zarówno upolowanie najlepszej i najciekawszej oferty, jak również zyskanie dostępu do bazy najlepszych hoteli. Obawiasz się o bezpieczeństwo wcześniejszej rezerwacji? Niepotrzebnie. Zarezerwowanie urlopu ze stosunkowo dużym wyprzedzeniem jest w pełni bezpieczne, nawet wtedy kiedy biuro podróży okazuje się niewypłacalne.  W takiej sytuacji Turystyczny Fundusz Gwarancyjny gwarantuje powrót do kraju a także zwrot 100% kosztów wyjazdu. Takie zabezpieczenie minimalizuje obawy związane z wcześniejszą rezerwacją i utratą pieniędzy odłożonych na Twoje wymarzone wakacje.

Czy wycieczki First Minute to oszczędność?

W wielu przypadkach wakacje zarezerwowane w ofercie First Minute są o wiele tańsze od wakacji Last Minute. Należy wiedzieć, że oferty Last Minute to propozycje wycieczek, które się nie sprzedały. Z kolei w przypadku ofert First Minute możemy z wyprzedzeniem zarezerwować pokój z widokiem na morze, ogromnym tarasem blisko plaży czy bogato wyposażonym aneksem kuchennym. Często zdarza się w przypadku ofert Last Minute, że trafiamy do hotelu zlokalizowanego przy hałaśliwej ulicy, z pokojem bez okna i wspólną łazienką na korytarzu.

Należy wiedzieć, że rezerwacja dokonywana z wyprzedzeniem na Tripical oznacza bardzo niską zaliczkę. Pozwala to wybrać się na wymarzony urlop bez nadwyrężania domowego budżetu. Zazwyczaj całość opłacana jest na około miesiąc przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu możemy spokojnie i bez nerwówki odłożyć określoną kwotę na wyjazd wakacyjny. Ponadto wakacje First Minute to także możliwość dostępu do wielu atrakcyjnych zniżek w postaci bonusów na pobyt dla dzieci, możliwość zwiększenia standardu hotelu lub darmowy parking na lotnisku. Skorzystanie z oferty wycieczek First Minute to masa korzyści dla całej rodziny. Przekonaj się już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *