uber w podrozy
Przydatne informacje i porady

Uber w podróży krajowej lub zagranicą – czy warto?

Podróżowanie i zwiedzanie świata jest marzeniem wielu z nas. Któż nie chciałby na własne oczy zobaczyć koloseum w Rzymie, przejechać się nowojorskim metrem lub super szybką koleją w Japonii? Ciężko jest znaleźć osobę, która nie skusiła by się na możliwość zdobycia takich wspomnień. Jednak tyko nieliczni są w stanie wyjść ze strefy marzeń i je po prostu zrealizować. Czemu tak się dzieje? Z pewnością w dużej mierze powodem są ograniczenia finansowe, jednak dla większości osób jest to po prostu strach przed nieznanym.

Czym jest Uber?

Uber w dużym uproszczeniu jest aplikacją na smartfony, która łączy ze sobą chętnych do przewozu osób kierowców z potrzebującymi transportu osobami.

Jak to dokładnie działa? Załóżmy, że potrzebujemy przemieścić się z punktu A, do punktu B i nie posiadamy samochodu. Możemy skorzystać z taksówki, jednak wiąże się to ze stosunkowo dużym kosztem. Możemy udać się na przystanek i pojechać transportem publicznym, lecz to z kolei oznacza dość długi czas podróży. Możemy również podejść do problemu w nowoczesny sposób i skorzystać z aplikacji Uber. Wystarczy podać miejsce docelowe, które nas interesuje i zgłosić chęć przejazdu. System przekieruje nasze zgłoszenie do najbliższego kierowcy i zwrotnie wyśle nam informacje o pojeździe, czasie przyjazdu i koszcie podróży. Co ważne cała transakcja odbywa się w sposób bezgotówkowy i cena przejazdu ustalana jest z góry. Nie spotka nas zatem żadna przykra niespodzianka.
Uber jest z pewnością małą rewolucją jeśli chodzi o transport miejski. Nowa jakość usług i niezwykła prostota w korzystaniu z systemu bardzo szybko spowodowała wzrost jego popularności. Jednak Uber naprawdę rozwija skrzydła dopiero, gdy korzysta się z niego poza granicami swojego kraju.

Uber w podróży

Gdy przyjrzeć się dokładnie możliwością stwarzanym przez Ubera okazuje się, że jest to aplikacja stworzona wprost idealnie do podróży. Zastanówmy się, co może zniechęcać do zagranicznych podróży dużą część osób:

  • nieznajomość topografii miasta
  • całkowita lub częściowa nieznajomość lokalnego języka
  • problemy z przeliczaniem cen w obcej walucie
  • strach przed byciem oszukanym i wykorzystanym z powodu wyżej wymienionych niedociągnięć

Wszystkie te rzeczy skutecznie zniechęcają przed podróżowaniem. No chyba, że skorzystamy z Ubera. Aplikacja Ubera dzięki swojej uniwersalności i międzynarodowemu charakterowi ogranicza, albo wręcz całkowicie niweluje wszystkie wyżej wymienione trudności.

Cały proces przemieszczania się po danym mieście realizowany jest za pośrednictwem jednej aplikacji. Dokładnie tej samej, której do tej pory używaliśmy w swoim rodzinnym mieście. Sposób zamawiania i płacenia również pozostaje bez zmian. Znikają więc wszystkie bariery językowe, pieniężne i topograficzne.

Znalezienie interesującego nas punktu na mapie miasta za pośrednictwem telefonu jest banalne. Nie musimy mieć gotówki w obcej walucie, ani martwić się złą wolą kierowcy przy naliczaniu opłaty za kurs. Zyskujemy ogromną wygodę i bezstresowe zwiedzanie, a to wszystko w znacznie przyśpieszonym tempie niż gdybyśmy korzystali z transportu publicznego w danym mieście. Stwarza to możliwość bardziej dogłębnego poznania odwiedzanego miejsca bez tracenia czasu na poszukiwania transportu.

Zakładając nowe konto na Uberze możesz to zrobić z tego linku -> klik, w ten sposób otrzymasz zniżkę 10 złotych na pierwszy przejazd. Niewiele, ale zawsze coś.

Czy Uber posiada jakieś wady?

Niestety każda, nawet najlepsza usługa posiada pewne wady. Również i Uber nie jest od nich całkowicie wolny. Nie jest on niestety dostępny wszędzie. W każdym większym zagranicznym mieście nie będzie żadnego problemu z korzystania z niego, jednak jeśli postanowimy udać się na bardzo głęboką prowincję, może spotkać nas rozczarowanie.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *