Wybierasz się na wycieczkę do Azji? Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo

Adam Możdżeń
4 czytania

Wybierasz się na wakacje zimą? A może właśnie ustaliłeś czas letniego urlopu? Jeśli kraj, do którego planujesz wyjazd, znajduje się z na dalekim Wschodzie, powinieneś przygotować się już teraz. Przeczytaj poradnik i zobacz, o czym nie możesz zapomnieć, by zapewnić sobie jak najlepszą ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie właściwe dla Ciebie i Twoich współpodróżników.

Ubezpieczenie turystyczne a choroby i uszkodzenia ciała

Niestety problemy zdrowotne mogą przydarzyć się zawsze, również na wakacjach za granicą. Z bolącym brzuchem, zranioną i zakażoną nogą ani zawrotami głowy zwiedzanie orientalnego kraju nie będzie niczym przyjemnym, o ile w ogóle będzie możliwe. Jeżeli wizyta u lekarza lub natychmiastowa hospitalizacja będą konieczne, za usługi zapłacisz z własnej kieszeni, i to niemało. Przykładowo w Tajlandii koszt leczenia w szpitalu może wynieść nawet 2 tysiące złotych.

W Azji zagrożenia czyhają nawet w wodzie z kraju i lokalnym jedzeniu sprzedawanym na straganach. Nie mamy odporności na bakterie i wirusy występujące w Azji. Z tego powodu przed wyjazdem powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem i wykonać wybrane szczepienia. Polecane to: WZW A i B, żółta gorączka, wścieklizna, japońskie zapalenie mózgu, meningokoki.

Warto mieć też na uwadze coraz to nowe sposoby oszustów na scamowanie turystów w Azji, szczególnie w krajach pokroju Tajlandii.

wybieraszsienawycieczkedoazji3

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne zapewnia pełną ochronę. Obejmuje transport medyczny, hospitalizację, pomoc lekarzy ogólnych i specjalistycznych, w wybranym zakresie pomoc dentystyczną, wykupywanie leków i środków medycznych, a nawet transport do kraju, jeśli nie będziesz mógł dokonać tego o własnych siłach. Wybierz ofertę ubezpieczenia turystycznego, w którym minimalna kwota ochrony wynosi 30 tysięcy euro. Oczywiście im więcej, tym lepiej.

NNW i OC w ubezpieczeniu turystycznym do Azji

Ubezpieczenie turystyczne do krajów na dalekim Wschodzie może obejmować także polisy NNW oraz OC w życiu prywatnym. Zobacz, czym się charakteryzują:

– NNW to ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu, zwłaszcza trwałego, lub poniesiesz śmierć, ubezpieczyciel wypłaci pieniądze. Możesz też liczyć na wsparcie finansowe, jeśli kontuzja okaże się na tyle poważna, że po powrocie a Azji nie będziesz mógł wrócić do pracy zawodowej,

– OC to ochrona odpowiedzialności cywilnej. W życiu prywatnym chroni Cię w przypadkach nieumyślnego wyrządzenia komuś krzywdy: uszkodzenia jego ciała, doprowadzenia do rozstroju zdrowia lub zniszczenia mienia. Jeśli szkoda nie przekroczyła kwoty ubezpieczeniowej, jaką wykupiłeś, nie będziesz musiał pokrywać różnicy z własnej kieszeni. Ubezpieczenie turystyczne OC jest przydatne zwłaszcza tym, którzy chcą spędzać wolny czas aktywnie, np. uprawiając sporty.

wybieraszsienawycieczkedoazji2

Ochrona bagażu w ubezpieczeniu turystycznym – czy warto?

O ile w przypadku wyjazdu do tego samego pensjonatu co każdego roku, zaufanego i prowadzącego przez zaprzyjaźnionych właścicieli, nie musisz wykupywać ochrony bagażu, o tyle podczas lotu w nieznane przyda się jak nigdy. Taka ochrona zapewnia odszkodowanie w przypadku utraty, kradzieży, zniszczenia lub zagubienia bagażu.

Na pewno zabierasz do Azji aparat, a może także kamerę i laptop. Koniecznie rozszerz ubezpieczenie turystyczne o ochronę sprzętu elektronicznego. Nie jest to standardowy element ochrony bagażu. W wielu towarzystwach trzeba wykupić go oddzielnie.

Udostępnij artykuł
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *