wakacje nad morzem z rodzina
Polska,  Przydatne informacje i porady

3 miejsca nad morzem idealne na wakacje z rodziną

Rok szkolny już się skończył, a Twoje pociechy mają przed sobą całe dwa miesiące wolnego. Zadbaj o to, aby przez cały ten czas nie siedziały w domu i zaplanuj kilkudniowy wyjazd nad morze. Jesteś ciekawy, które lokalizacje warto szczególnie wziąć pod uwagę? Zobacz, które miasta na północy Polski oferują najwięcej atrakcji zarówno dla dzieci, jak i starszych członków rodziny.

Latem północna część Polski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno rodzimych, jak i zagranicznych odwiedzających. To tam są ulokowane najbardziej znane w kraju hotele, do których każdego roku przyjeżdżają setki turystów. Chcesz spędzić urlop z rodziną nad morzem, jednak zamiast wielkich obiektów noclegowych wolisz zarezerwować miejsce w prywatnym apartamencie? Zobacz, w których miejscowościach znajdują się takie miejsca i jakie atrakcje czekają na Ciebie w ich pobliżu.

Rodzinne wakacje w Sopocie – najważniejsze atrakcje w zasięgu ręki

Sopot jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miast. Decydują o tym nie tylko różne ciekawe miejsca, które warto w nim zobaczyć, lecz także dobre połączenie z innymi regionami Polski. Do Sopoty można bowiem szybko dojechać samochodem, pociągiem, a nawet autokarem.

Do najciekawszych atrakcji dla dzieci i osób starszych należą:

 • słynne molo – obecnie najdłuższy tego typu obiekt w Polsce,
 • aquapark – miejsce idealne na zabawę trakcie gorszej pogody,
 • Bohaterów Monte Cassino – ulica z najbardziej znanym Krzywym Domkiem.

Choć Sopot oferuje bardzo dużo atrakcji, wszystkie one znajdują się w pobliżu plaży i głównych ulic. Dzięki temu miasto to można zwiedzać nawet na pieszo. Apartamenty Sun & Snow w Sopocie również są umieszczone w takich miejscach, z których można bez przeszkód dotrzeć zarówno do restauracji, plaży, jak i w najciekawsze części miasta.

Rodzinne wakacje w Kołobrzegu – morze atrakcji blisko plaży

Kołobrzeg jest mniejszym miastem niż Sopot, jednak podobnie jak on oferuje dużą ilość atrakcji. Co ważne, wszystkie najciekawsze punkty są ulokowane w pobliżu nabrzeża, co pozwala zobaczyć je w przerwie od słonecznych i morskich kąpieli. Miejsca, które mogą spodobać się Twojej rodzinie to:

 • latarnia morska – mająca 26 m wysokości,
 • port morski – założony w latach 60. XX wieku,
 • Muzeum Oręża Polskiego – z wystawami prezentującymi historię oręża w różnych epokach.

Apartamenty w Kołobrzegu działają głównie w centralnych częściach miasta lub bezpośrednio w pobliżu morza. Większość obiektów dostępna na stronie Sun & Snow ma ofertę dostosowaną dla rodzin z dziećmi. Na terenie obiektów mogą bowiem funkcjonować prywatne place zabaw oraz tereny zielone z drzewami, pod którymi Twoje pociechy schowają się w trakcie bardzo słonecznych dni.

Rodzinne wakacje w Gdańsku – atrakcje z historią w tle

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w trakcie tegorocznych wakacji jest Gdańsk. Ta najbardziej wysunięta na południe część Trójmiasta oferuje bowiem mnóstwo atrakcji zarówno bezpośrednio nad morzem (jak np. molo w Brzeźnie czy stocznia), jak i w centrum. Jeśli chcesz zapoznać najmłodszych członków rodziny nie tylko z lokalną historią, lecz także wydarzeniami ważnymi dla całej Polski, pokaż im:

 • tereny przy ulicy Długiej – która kiedyś była miejscem wymiany towarów i usług dla burmistrzów i bogatych kupców,
 • Żurawia – czyli największy portowy dźwig w średniowiecznej Europie,
 • Westerpatte – czyli wzgórze bronione przez polskich żołnierzy przed najazdem Niemców. Miejsce to jest dziś symbolem początku II wojny światowej.

Dzięki bogatej ofercie noclegowej, w tej części Trójmiasta możesz zarezerwować albo apartamenty w Gdańsku Przy Plaży, albo apartamenty w Gdańsku Stare Miasto. Jak to zrobić?

 1. Wejdź na stronę Sun&Snow.
 2. Wybierz apartamenty w Gdańsku przy plaży lub na Starym Mieście.
 3. Porównaj ofertę obiektów i wybierz jeden z nich.
 4. Znajdź pokój, który spełni oczekiwania wszystkich członków rodziny.
 5. Dokonaj rezerwacji.

Prawda że proste? W takim razie nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Kilkudniowy urlop z rodziną nad morzem już na Ciebie czeka, a wraz z nim mnóstwo ciekawych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *