kenia
Afryka,  Inne

Kenia – wyprawa życia

Wybierając się na wakacje do Afryki macie wiele możliwości. Niektórzy na pewno wybiorą kraje Maghrebu, które kuszą cenami i świetnymi warunkami do całkowitego relaksu, inni wybiorą za to Egipt, który mimo niespokojnej sytuacji politycznej nadal kusi turystów z całego świata. Część pewnie wybierze wycieczkę do Kenii i będzie to najlepsze rozwiązanie.

Kenia znana jest chyba przede wszystkim z safari. Nie bez powodu uznawana jest za najlepsze miejsce do tego typu aktywności. Safari czyli bezkrwawe łowy to tropienie egzotycznych dla nas zwierząt takich jak zebry, szakale, lwy, hipopotamy, antylopy, żyrafy, leśne świnie czy też gepardy.

Ten afrykańskie kraj jest również rajem dla wszystkich miłośników nurkowania. Szczególnie godne polecenia są dwa miejsca: Watamu oraz Malindi National Park. Ten ostatni jest uznawany za najbardziej znane miejsce do nurkowania, poza tym charakteryzuje się również doskonałą infrastrukturą. Warunki są wprost rewelacyjne – przejrzysta, bardzo ciepła woda i głębokości dochodzące nawet do dwustu metrów.

Oczywiście Kenia ma zdecydowanie wiele więcej do zaoferowania, jak choćby legendarne plaże, które są marzeniem każdego wymagającego i przyzwyczajonego do wysokich standardów turysty. Rafy koralowe, nieskazitelnie czysty piasek, ciągnące się kilometrami plaże – już sama myśl o tym potrafi wywołać chęć przyjazdu do tego wspaniałego miejsca. Jeśli macie ochotę na fantastyczną tropikalną przygodę to na pewno Kenia was nie rozczaruje. Egzotyka, którą tu spotkacie bije na głowę ofertę wszystkich śródziemnomorskich krajów razem wziętych. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to nie ma absolutnie żadnego problemu – hotele w Kenii prezentują najwyższe światowe standardy.

Jadąc do Kenii powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych detali. Na terenie całego kraju obowiązuje nas bowiem ścisły zakaz robienia zdjęć budynkom rządowym, wojskowym i policyjnym. Oprócz tego nie wolno fotografować również flagi państwowej. Co ciekawe, w Kenii palenie tytoniu objęte jest całkowitą prohibicją. Oczywiście ten zakaz nie jest ściśle przestrzegany (trzeba uważać jedynie w dużych miastach), ale należy mieć świadomość, że istnieją ograniczenia dla palaczy. Trzeba również pamiętać o napiwkach (zwykle 10 % rachunku) dla pilotów, kierowców, boyów hotelowych. Pamiętajcie również o tym, by pić wyłącznie butelkowaną wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *