Malediwy last minute
Azja

Malediwy – last minute, czyli dlaczego warto jak najszybciej odwiedzić ten archipelag

Być może już wkrótce nie będzie można wybrać się na urlop na Malediwy. Last minute i inne oferty tanich wyjazdów w te strony są okazją dla turystów, którzy chcą niedrogo odwiedzić ten rejon zanim zniknie z powierzchni ziemi. Prawdopodobnie za niedługo duża część wysepek zostanie zalana przez fale Oceanu Indyjskiego. Już teraz wiele tamtejszych miejsc dzieli od poziomu wody jedynie ok. 1,5 metra. Tym bardziej nie warto zwlekać z podróżą do tego odległego zakątka świata, by móc skorzystać z wyjątkowych atrakcji, jakie to miejsce oferuje.

Wakacje – czas relaksu

Rzadko, które miejsce może zagwarantować turystom absolutny spokój i możliwość pełnej regeneracji sił. Ze względu na niewielkie rozmiary poszczególnych wysepek, na wielu z nich znajduje się tylko jeden bądź kilka ośrodków wypoczynkowych. Brak tłumów sprzyja atmosferze spokoju i ciszy, wpływa także na zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem może też być skorzystanie z zabiegów, oferowanych przez salony SPA. One zapewnią kolejną dawkę relaksu. Choć nie jest to tania propozycja na urlop, wszystkie osoby, które szukają wyciszenia, zdecydowanie powinny wyjechać na Malediwy! Last minute i inne oferty zniżkowe biur podróży pomogą spełnić to marzenie.

Wodne atrakcje

Spokój nie oznacza jednak, że na Malediwach można wyłącznie leżeć na plaży. Warto też skorzystać z wielu dostępnych atrakcji związanych ze sportami wodnymi. Należy do nich m.in. windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, jazda na wodnych skuterach oraz nurkowanie i snurkowanie. Te ostatnie można wykorzystać do tego, by odkrywać podwodne życie. Często się zdarza, że hotele mają prywatne rafy. Można wokół nich pływać i przy okazji, podpatrywać kolorowe ryby i podziwiać morskie rośliny. Nurkując można też napotkać żółwie i płaszczki! Kontakt z wodą nie jest zresztą potrzebny do tego, żeby móc eksplorować świat pod jej powierzchnią. Wystarczy wybrać się do hotelu Conrad Maldives Rangali Island i zamówić posiłek w podwodnej restauracji. Niezapomniane widoki gwarantowane!

Wycieczki na Malediwy – last minute dla oszczędnych

Podczas dłuższego pobytu, dobrym pomysłem jest skorzystanie z ofert licznych wycieczek. Gdzie najlepiej pojechać? Na pewno ciekawym miejscem jest stolica Malediwów, jedna z najmniejszych na świecie – Male. Można tam odwiedzić, np. najstarszy malediwski meczet, wybrać się do Parku Sułtańskiego albo zobaczyć Pałac Prezydencki. Miasto jest na tyle małe, że bez trudu można je zwiedzać pieszo. Inną interesującą propozycją jest podróż po okolicznych wysepkach – w ciągu jednego dnia można w ten sposób zwiedzić wiele nowych miejsc. Godna uwagi jest też możliwość wyjazdu na bezludną wyspę, czyli Picnic Island, nazywaną przez lokalnych mieszkańców Madhoo. To okazja, by poczuć się jak Robinson Cruzoe i odkryć niezamieszkany ląd!

Podróże na ten archipelag nie należą do tanich, dlatego najlepiej skorzystać z promocji na loty albo sprawdzać, czy biura podróży nie oferują zniżek na wybrane turnusy na Malewidy. Last minute to dobry sposób na wyprawę w te rejony przy stosunkowo niewielkim budżecie. Trzeba jednak brać pod uwagę, że wyspy te są dosyć popularne i nie zawsze w hotelach będzie wystarczająco dużo miejsc dla osób, które za późno zaczęły rezerwować pokoje.

Jeden komentarz

  • Anneta

    Ciekawą ofertę na wakacje na malediwach dla rodzin ma Club Med. Chyba jeden z niewielu hoteli z opieką i atrakcjami dla maluchów. Bardzo lubimy tam wracać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *