parkingi lotniska koszty
Przydatne informacje i porady

Parkingi przy lotniskach. Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Na lotniska możemy dostać się na kilka różnych sposobów. Możemy skorzystać między innymi z dojazdów taksówką, autobusami, busami czy też pociągami w przypadku wybranych portów lotniczych. Oczywiście, możemy także dojechać własnym samochodem. Gdy chcemy zdecydować się na tę ostatnią opcję, z jakimi kosztami postoju musimy się liczyć?

Ceny parkingów przy lotniskach

Zostawienie samochodu przy lotnisku nie jest tanie. Musimy liczyć się z kosztem od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych na jeden dzień. Gdy nie chcemy przepłacać za parking, warto zapoznać się z rożnymi propozycjami.

Weźmy jako przykład parking Kraków lotnisko posiada tutaj własne parkingi położone tuż przy terminalu, ale możemy też wybrać dla siebie parkingi prywatne rozlokowane w odległości kilkuset metrów od wejścia na port lotniczy. Za jedną godzinę na parkingu lotniskowym zapłacimy 9-10 złotych, z kolei na tych prywatnych zaledwie 2 złote. Gdy będziemy chcieli zostawić auto na jeden dzień, różnica cenowa jest jeszcze większa – 45-55 złotych do 6 złotych!

Nie tylko parking – dodatkowe udogodnienia dla podróżujących

Wobec tego nietrudno obliczyć, że znacznie bardziej opłacane będzie zostawienie samochodu nieco dalej, aby zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w perspektywie dłuższego postoju trwającego kilka tygodni.

Na wielu prywatnych parkingach możemy skorzystać również z różnych udogodnień. Zaliczają się do nich między innymi bezpłatne transfery na lotnisko oraz z lotniska, wobec tego nie musimy iść z bagażami samodzielnie do terminalu. Także pracownicy parkingu mogą udostępnić nam kable do podładowania akumulatora, gdy rozładuje się zimą, możemy umyć swój samochód myjką albo skorzystać z kompresora. Możemy też wynająć fotelik dla dziecka.

2 komentarze

  • Andrzej38

    Witam. Aby nie przepłacać za parkingi przy lotniskach, zwłaszcza jeżeli zostawiamy pojazd długo terminowo to tak ze dwa tygodnie wcześniej warto zarezerwować sobie miejsce na takowym parkingu. Każdorazowo kiedy lecę z lotniska w krakowskich Balicach to korzystam z Parklot.pl i mam pewność niskiej ceny za parking i bezpieczeństwa mojego samochodu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *