Parkingi przy lotniskach. Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Na lotniska możemy dostać się na kilka różnych sposobów. Możemy skorzystać między innymi z dojazdów taksówką, autobusami, busami czy też pociągami w przypadku wybranych portów lotniczych. Oczywiście, możemy także dojechać własnym samochodem. Gdy chcemy zdecydować się na tę ostatnią opcję, z jakimi kosztami postoju musimy się liczyć?

Ceny parkingów przy lotniskach

Zostawienie samochodu przy lotnisku nie jest tanie. Musimy liczyć się z kosztem od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych na jeden dzień. Gdy nie chcemy przepłacać za parking, warto zapoznać się z rożnymi propozycjami.

Weźmy jako przykład parking Kraków lotnisko posiada tutaj własne parkingi położone tuż przy terminalu, ale możemy też wybrać dla siebie parkingi prywatne rozlokowane w odległości kilkuset metrów od wejścia na port lotniczy. Za jedną godzinę na parkingu lotniskowym zapłacimy 9-10 złotych, z kolei na tych prywatnych zaledwie 2 złote. Gdy będziemy chcieli zostawić auto na jeden dzień, różnica cenowa jest jeszcze większa – 45-55 złotych do 6 złotych!

Nie tylko parking – dodatkowe udogodnienia dla podróżujących

Wobec tego nietrudno obliczyć, że znacznie bardziej opłacane będzie zostawienie samochodu nieco dalej, aby zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w perspektywie dłuższego postoju trwającego kilka tygodni.

Na wielu prywatnych parkingach możemy skorzystać również z różnych udogodnień. Zaliczają się do nich między innymi bezpłatne transfery na lotnisko oraz z lotniska, wobec tego nie musimy iść z bagażami samodzielnie do terminalu. Także pracownicy parkingu mogą udostępnić nam kable do podładowania akumulatora, gdy rozładuje się zimą, możemy umyć swój samochód myjką albo skorzystać z kompresora. Możemy też wynająć fotelik dla dziecka.

Komentarzy: 2

  1. Magdzia pisze:

    Też zostawiam auto na parkingach strzeżonych kiedy wybieram się samolotem na wakacje.

  2. Andrzej38 pisze:

    Witam. Aby nie przepłacać za parkingi przy lotniskach, zwłaszcza jeżeli zostawiamy pojazd długo terminowo to tak ze dwa tygodnie wcześniej warto zarezerwować sobie miejsce na takowym parkingu. Każdorazowo kiedy lecę z lotniska w krakowskich Balicach to korzystam z Parklot.pl i mam pewność niskiej ceny za parking i bezpieczeństwa mojego samochodu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *