samolot
Inne,  Przydatne informacje i porady

Tanie latanie – 5 sposobów na tanie podróże lotnicze

Wielu ludzi wciąż wierzy w mit o drogich podróżach lotniczych. Chociaż nie jest on już prawdą, trudno się im dziwić, jeszcze kilkadziesiąt lat temu bilety lotnicze naprawdę sporo kosztowały, więc nie każdy mógł sobie pozwolić na taką podniebną podróż. Dlatego, gdy wspominamy im o tym, że w dzisiejszych czasach bilet na przelot samolotem można kupić już w granicach 120-300zł, wciąż nam nie dowierzają. W końcu tyle zazwyczaj kosztują nas dwa bilety autokarowe na przejazd pomiędzy dwoma polskimi miastami.

Bilet lotniczy można mieć nawet jeszcze taniej. Na pewno wielu z was słyszało o promocyjnych biletach za 1zł, 8zł czy 12zł w jedną stronę, tak to prawda, przy odrobinie szczęścia można trafić na takie super promocje i dosłownie za grosze mieć przelot. Sama niedawno kupiłam jeden z tych promocyjnych biletów za 8zł.

Jednak, żeby tanio podróżować samolotem trzeba wiedzieć co i jak. Bo po co przepłacać za przelot, skoro możemy wydać te zaoszczędzone pieniądze na przyjemności ;)

5 sposobów na tanie podróże lotnicze

1.       Korzystaj z tanich linii lotniczych – Ryanair, EasyJET, WizzAir

Zamiast korzystać z tradycyjnych linii lotniczych, czy też naszego rodzimego LOTu i płacić za bilet w jedną stronę ok. 500-900zł skorzystajmy z tzw. linii czarterowych. Tanie linie oferują nam loty do tych samych miast już za ok. 120-300zł w jedną stronę, a komfort przelotu jest praktycznie taki sam, co w tradycyjnych liniach lotniczych, no może nie dostaniemy poczęstunku, ale kto woli dać kilka stówek więcej tylko po to, aby dostać podczas lotu kanapkę i napój za parę złotych.

2.       Szukaj okazji – leć tam dokąd są promocyjne bilety

Zaglądaj co jakiś czas na strony linii lotniczych, warto gdyż czasami na ich stronie głównej możemy trafić na promocyjne bilety w określone miejsca za parę złotych. Są  to zazwyczaj miejsca do których dana linia lotniczy dopiero co otworzyła połączenie lotnicze. Ewentualnie możesz zapisać się do ich newslettera, aby co jakiś czas otrzymywać wiadomości o ich aktualnych promocjach, czy okazyjnych cenach biletów.

3.       Bądź elastyczny – szukaj najtańszego przelotu w danym miesiącu

Nie planuj z góry terminu swojej podróży. Będąc elastycznym można naprawdę wiele zaoszczędzić. Zanim wybierzesz datę wylotu, czy powrotu przejrzyj ceny wszystkich lotów w danym miesiącu i wybierz ten najtańszy. Najlepiej przejrzeć ceny lotów nawet kilka miesięcy do przodu, tym sposobem możemy zaoszczędzić  do 200zł.

4.       Rezerwuj wcześniej – kupuj bilet min. 2 tygodnie przed wylotem

Zawsze pamiętaj, żeby bilet zarezerwować co najmniej 2 tygodnie przed planowanym lotem. Jest to ważne, ponieważ później ceny biletów zaczynają stopniowo drożeć, a już tydzień przed wylotem mogą sięgać nawet kilkadziesiąt czy kilkaset złotych więcej. Zasada odnośnie biletów lotniczych jest jedna, czym wcześniej kupisz tym taniej.

5.       Lataj z bagażem podręczny – nie przepłacaj za bagaż

Na koniec rada dotycząca bagażu. Podróżując samolotem staraj się zmieścić wszystkie swoje rzeczy w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego, ponieważ nic za niego nie zapłacisz. Mimo, iż ma on ustalone przez linię maksymalne wymiary czy wagę, praktycznie na każdy wyjazd można się w niego spakować (oczywiście jeśli nie musisz mieć przy sobie całej swojej garderoby i wielu innych rzeczy). Nie zawsze oczywiście da się włożyć wszystko w bagaż podręczny, zwłaszcza jeśli lecimy gdzieś na dłużej czy na stałe, wtedy musimy już zapłacić za zwykły bagaż rejestrowany, koszt nadania to zazwyczaj ok. 50 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *