wynajem samochodu na wakacje
Przydatne informacje i porady

Wynajmij samochód na wakacje

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, ale także większego tłoku w pociągach i autobusach. Warto więc zastanowić się nad tym, co z punktu widzenia podróżującego jest bardziej korzystne – podróż komunikacją publiczną, czy samochodem. A może samochodem… z wypożyczalni?

Wypożyczalnie w czasie wakacji nie narzekają na brak klientów. Nic dziwnego – prosta kalkulacja plusów i minusów może bowiem wykazać, że koszt poniesiony na wynajęcie auta z wypożyczalni to całkiem dobrze wydane pieniądze. O tym, jak przygotować się do wynajęcia auta na wakacje opowiada specjalista z wypożyczalni samochodów KONRYS z Białegostoku.

1. Czas

Przede wszystkim liczą się terminy. W czasie wakacji wielu klientów decyduje się na wypożyczenie auta w ostatniej chwili. Wielu klientów jednak myśli o tym wcześniej i pamięta o rezerwacji terminów, dlatego nie zawsze wypożyczalnia może zagwarantować dostępność wybranego auta w danym terminie. Wcześniejsza rezerwacja pojazdu ma szczególne znaczenie jeszcze dlatego, że może zapewnić niższą cenę wynajmu, niż wypożyczenie samochodu z marszu.

2. Wyposażenie

Przed wypożyczeniem auta warto zastanowić się wcześniej, jakie wyposażenie będzie potrzebne w czasie planowanej podróży. Na wakacyjną podróż na pewno przyda się klimatyzacja. Warto pomyśleć o większej przestrzeni bagażowej. Tutaj przydany może się okazać samochód typu kombi. Przy większej liczbie pasażerów dobrym rozwiązaniem może być nawet bus.

Ponadto, jeśli nie znamy dokładnej trasy podróży, wypożyczone auto może być wyposażone w nawigację GPS. W zależności od rodzaju planowanego wypoczynku, przydać się może także bagażnik na rowery lub dodatkowa przyczepka, np. na łódkę. Niektóre wypożyczalnie oferują także foteliki dziecięce, jeśli rodzina podróżuje z dzieckiem, które tego potrzebuje.

3. Plan podróży

Nie każda wypożyczalnia umożliwia wyjazd wypożyczonym autem za granicę, a część z nich będzie wymagała podpisania dodatkowych dokumentów lub poniesienia opłaty związanej z dodatkowym ubezpieczeniem. Opłaty te są często zależne od kraju, do którego się wybieramy. W każdym przypadku należy jednak obowiązkowo poinformować pracownika wypożyczalni o planowanym wyjeździe poza granice kraju.

4. Limity

Praktycznie każda wypożyczalnia samochodów nakłada limity kilometrów, jakie można przejechać wynajętym autem. Warto o tym pamiętać i dokładnie przeliczyć koszt wypożyczenia auta biorąc je pod uwagę.

Pamiętając o tych kilku rzeczach, można bezpiecznie i przede wszystkim świadomie podjąć decyzję o wynajęciu samochodu i spędzeniu przyjemnych wakacji podróżując w komfortowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *