Jezioro Rożnowskie
Polska

Gródek nad Dunajcem – atrakcje, co zwiedzać?

Lato to idealny czas, aby eksplorować Polskę i poznawać nowe zakątki, których jeszcze nigdy wcześniej się nie odwiedzało. W tym roku warto wybrać się między innymi do Małopolski, bo to właśnie tam leży urokliwa miejscowość Gródek nad Dunajcem. Jest to wieś, która ma naprawdę bardzo długą i ciekawą historię. Powstała przed wiekami z połączenia dwóch mniejszych miejscowości. Obecnie jest atrakcyjnym punktem wypadowym między innymi do zwiedzania Krakowa lub Pienin i Tatr, dlatego często zatrzymują się tam turyści, którzy poszukują przyjemnego noclegu w przystępnych cenach.

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem to miejscowość spokojna, położona w malowniczym otoczeniu gór i lasów, w pobliżu jeziora Rożnowskiego. Wszystko to sprawia, że można fantastycznie spędzać tutaj swój wolny czas i zwyczajnie zrelaksować się na świeżym powietrzu w otoczeniu natury. To właśnie takiego wypoczynku szukają współcześni mieszkańcy dużych miast. Sam Gródek to nieduża wieś, która jest jednak sercem okolicy. To właśnie tutaj znajdują się wszystkie najważniejsze urzędy. Z turystycznego punktu widzenia nie jest to jednak ważne, ponieważ ludzie odwiedzający Gródek pragną tak naprawdę spędzać czas na łonie natury, a nie w centrum wioski. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie w Gródku znajduje się bardzo wiele noclegów. Miejscowość jest bardzo dobrą bazą wypadową dla osób, które chcą trochę lepiej poznać Podhale i Małopolskę. Jeżeli pragnie się na przykład spłynąć Dunajcem, a rzeka słynie przecież z tego, że można przeżyć na niej wspaniałą przygodą, Gródek będzie dobrym punktem wyjścia. Warto wybrać się tutaj z przyjaciółmi i znaleźć dla siebie przyjemny nocleg, w którym uda się spędzić wspólnie czas.

Co warto zobaczyć w Gródku nad Dunajcem?

Wybierając się do Gródka nad Dunajcem warto nastawić się na czas aktywny. Miejscowość nie oferuje zbyt wielu punktów rozrywkowych, dlatego to miejsce, w którym najlepiej będą czuły się osoby chcące wypocząć po prostu w otoczeniu natury, w spokojnym klimacie. Bez wątpienia uda im się to znaleźć. W okolicy znajduje się piękne jezioro Rożnowskie, dlatego można wybrać się też na przykład na rower po okolicznych ścieżkach rowerowych, a także na ryby. Można też wypożyczyć sprzęt sportowy, na przykład rowerek wodny lub żaglówkę i zwyczajnie spędzić czas nad wodą. Latem Gródek oferuje wyjątkową wakacyjną atmosferę, a jesienią i zimą absolutnie fantastyczne widoki, które na długo zapadają w pamięć. Podsumowując, warto odwiedzić Gródek i sprawdzić, jaki panuje tam miły i sympatyczny klimat sprzyjający odpoczynkowi i relaksowi.

Poniżej przedstawiamy klip wideo ukazujący Gródek z lotu ptaka.

Jeśli chcecie również zobaczyć jak wygląda aktualna sytuacja pogodowa w Gródku nad Dunajcem to warto spojrzeć na lokalne kamery dostępne w sieci: kamera na jezioro różnowskie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *