karaiby
Ameryka Północna

Luksusowe wakacje na Karaibach

Karaiby to wymarzony kierunek na egzotyczne wakacje. Rajskie wyspy kuszą złotymi plażami, krystalicznie czystą wodę i egzotycznym krajobrazem. Na turystów czeka moc atrakcji – pływanie z rekinami, nurkowanie na rafach czy wycieczka po lesie tropikalnym. Warunki klimatyczne sprawiają, że jest to także idealne miejsce dla osób uprawiających sporty wodne – zwłaszcza żeglowanie. Ogromnym zainteresowaniem wśród zagranicznych turystów cieszą się przede wszystkim rejsy po Karaibach.

Najpiękniejsze Wyspy Karaibskie

Region Karaibski obejmuje tysiące wysp i wysepek, a także część kontynentalną – Meksyk, Wenezuelę, Kolumbię, Panamę, Kostarykę, Honduras, Nikaraguę, Gwatemalę i Belize. Rejsy po Karaibach cieszą się dużą popularnością, gdyż dają możliwość zwiedzenia od kilku do kilkunastu rajskich wysp podczas jednego kursu. Najważniejsze archipelagi to Małe i Wielkie Antyle, Bahamy oraz Kajmany. Natomiast wśród najpiękniejszych miejsc, będących celem wielu turystów można wymienić: Bahamy, Curacao i Kubę.

Bahamy to, aż 2 tys. wysepek i 700 większych wysp. Ciekawostką jest to, że zamieszkałych jest jedynie około 30. Turystów przyciągają piękne piaszczyste plaże, wspaniałe rafy koralowe oraz bogactwo kulturowe i historyczne – mieściła się tutaj dawna siedziba piratów. Rejs po Bahamach można połączyć m.in. ze zwiedzaniem Wschodnich Karaibów, a także Jamajki, Kajmanów i Meksyku.

Curacao to doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania, rajskich krajobrazów oraz plażowania. Wyspa leży u wybrzeża Wenezueli i promowana jest jako miejsce rozrywki, przygody i kultury. Stolica nazywana jest „małym Amsterdamem” i została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Planując rejsy po Karaibach, warto połączyć wizytę w Curacao z przystankiem w Panamie, Kolumbii i na Arubie.

Największa z karaibskich wysp Kuba przyciąga niepowtarzalnym smakiem cygar, rumu oraz  rozbrzmiewającą na każdym kroku latynoską muzyką. To miejsce, które warto odwiedzić choćby na jeden dzień. Ponadto najbardziej znana plaża na Kubie – Varadero zapewnia doskonałe warunki do nurkowania i sportów wodnych. Wycieczkę na Kubę można połączyć m.in. z wizytą na Jamajce, Kajmanach i Meksyku.

Luksusowe rejsy po Karaibach

Rejsy po Karaibach to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie ekskluzywnych wakacji w tym regionie. Na pokładzie luksusowego statku pasażerskiego gwarantowana jest profesjonalna obsługa i moc dodatkowych atrakcji – restauracje, dyskoteki, kasyna, baseny, obiekty sportowe, a także kina i teatry.

Wszystkie osoby ceniące sobie niebywały komfort podróży powinny sprawdzić aktualne rejsy – Karaiby posiadają bardzo bogatą ofertę połączoną z możliwością rezerwacji wycieczek fakultatywnych.  Podróż statkiem wycieczkowym to także doskonały sposób na zobaczenie wielu miejsc w krótkim czasie – podczas jednego kursu można odwiedzić od kilku do kilkunastu wysp karaibskich.

Rejsy po Karaibach to idealne rozwiązanie dla osób nastawionych na zwiedzanie (statek codzienne cumuje w innym porcie), relaks na plaży oraz aktywny wypoczynek. Jest to połączenie wycieczki objazdowej z pobytem w luksusowym kurorcie bez konieczności codziennej zmiany miejsca zakwaterowania. Statki zazwyczaj przemieszczają się nocą, a dzień przeznaczony jest na zwiedzanie i odpoczynek. W każdym porcie na uczestników czekają także atrakcje i wycieczki.

Ofertę luksusowych rejsów po Karaibach można znaleźć na tej stronie: http://www.tanierejsowanie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *