sanfrancisco
Ameryka Północna

San Francisco – miasto na 48 wzgórzach

Ciekawe geograficznie miejsce, to mało powiedziane. San Francisco sprawia niezwykle widowiskowe wrażenie. Przybywając do metropolii Stanów Zjednoczonych nie będzie się wiedziało gdzie patrzeć. Wszystko będzie takie piękne. Takie inne i niezwykłe.

Warto zaznaczyć, że San Francisco jest jednym wielkim ośrodkiem turystycznym. Większość mieszkańców tego miasta, właśnie utrzymuje się z działalności turystycznej. Każdy przybysz może więc liczyć na duży komfort świadczonych usług. Wszystko jest tam pod tym względem dopięte na ostatni guzik.

Udając się do tego miasta, można przeżyć szok kulturowy. Pod tym względem, występuje tu duża różnorodność. Zresztą jak w większości miast na terenie USA. Można tu spotkać latynoamerykanów, azjatów oraz inne etniczne narodowości. Bardzo dobrze rozwija się tutaj turystyka LGBT. Społeczeństwa homoseksualne upodobały sobie San Francisco ze względu na jego otwartość i zróżnicowanie. Żadna inność nie jest tam potępiana. Dlatego też, instytucje organizujące wyjazdy dla par i osób homoseksualnych, właśnie kierują turystów w ten region Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu, mogą oni spokojnie tam odpoczywać, bez żadnych szykan i złośliwości. Tolerancyjność w mieście nad zatoką jest niezwykle ważna.

Do zabytków godnych zobaczenia należy Most Goldengate. Utworzony w 1937 roku most, jest ważnym węzłem komunikacyjnym na terenie San Francisco. Rok rocznie miliony turystów odwiedzające miasto mgieł podziwiają piękną budowlę. Oprócz walorów turystycznych, jakie niewątpliwie spełnia, niestety upodobała sobie go dość tragiczna grupa ludzi. A mianowicie samobójcy. Niestety, most ma na swoim koncie niechlubną liczbę 1500 śmiertelnych ofiar, które odebrały sobie życie. Most pojawia się również w wielu powieściach i grach. Między innymi, większość akcji rozgrywanej w powieści „Złote Wrota” Alistera MacLeana, toczy się właśnie na tym moście. Podobieństwo do Mostu Goldengate zawarte zostało również w grze komputerowej „Grand Theft Auto: San Andreas”.

San Francisco jest idealnym miejscem dla artystów. Znajduje się tam znane kulturalno – artystyczne miejsce Union Square. Urokliwe kafejki, małe sklepiki, to obraz tego artystycznego miejsca, które jest mekką każdego turysty o kreatywnej duszy. W tej okolicy znajdą również coś dla siebie miłośnicy teatru. Znajduje się tu bowiem Theater District. Egzotyczne restauracje i teatr dla dorosłych to codzienność.

Chcąc odkryć prawdziwą nowoczesność San Francisco, warto zwrócić uwagę na Transamerica Pyramid. Wieżowiec mierzący 260 metrów posiada 48 pięter. Tym samym, zalicza się do największych budynków występujących na terenie miasta. Robi wrażenie, ze względu zarówno na swoją wielkość jak i smukłą budowę. Nie sposób go nie zauważyć. Widoczny jest z każdego krańca San Francisco.

Nauka krzewi się w San Francisco równie dobrze jak sztuka. Dowodem na to jest najlepsze na świecie muzeum nauki The Exploratorium. W muzeum znajduje się niezliczona ilość eksponatów. Turyści w każdym wieku będą zadowoleni z odwiedzenia tego miejsca. Twórcy muzeum zapewnili odwiedzającym szereg atrakcji. Nikt w tym muzeum na pewno nie będzie się nudził. Można będzie tu wielu eksperymentów doświadczyć „na własnej skórze”. Będzie się można dowiedzieć jak powstaje tornado. I nawet go dotknąć. Również prąd elektryczny nie będzie już dla nas żadną tajemnicą. Będąc w San Francisco warto poświecić jeden cały dzień na zwiedzanie muzeum. Dzięki temu, całe muzeum będzie można zwiedzić bardzo dokładnie, mając możliwość dotknięcia eksponatów i przeżycia kilku ekscytujących doświadczalnych eksperymentów.

Historyczne aspekty na terenie San Francisco również można będzie znaleźć. Pojawiają się ona na przykład w formie pomników. Jednym z bardziej znanych jest, pomnik The Legion of Honour czyli Legii Honorowej. Taki sam zobaczyć można w Paryżu. Został stworzony, aby upamiętnić Kalifornijczyków, którzy poświęcili swoje życie podczas I wojny światowej. Udając się do tego miejsca, można będzie podziwiać wspominany już wyżej Most Goldengate. Z klifu, na którym znajduje się pomnik, rozpościera się piękna panorama na most i całe miasto.

san francisco photo

san francisco photo

san francisco photo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *