bulgaria 2098435 1280
Europa

Wakacje w Bułgarii – czy warto?

Wakacje w Bułgarii od lat cieszą się wśród turystów dużym powodzeniem. Na przestrzeni ostatnich dekad kraj ten zaliczył duży rozwój. Posiada on nowoczesną infrastrukturę, inwestycje, dlatego stał się popularnym  miejscem wyjazdowym dla Polaków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się szczegółów. 

Wakacje w Bułgarii – dlaczego są dobrym pomysłem? 

Słoneczna Bułgaria to miejsce, które warto odwiedzić. Przede wszystkim ze względu na piękne zabytki, piaszczyste plaże czy niskie ceny. Atrakcyjne ceny w Bułgarii nie odbiegają znacząco od tych w Polsce, a nawet zdarzają się niższe niż w naszym kraju. W niektórych miastach za obiad oraz napoje zapłacimy niewielkie pieniądze. Wyjazd do Bułgarii all inclusive również nie należy do wyjątkowo drogich. Ceny zaczynają się nawet od 2000 złotych i mamy większą pewność odnośnie pogody niż w Polsce. W naszym kraju pogoda często bywa kapryśna i nie mamy pewności, że w konkretnym terminie będzie świecić słońce. Natomiast pogoda w Bułgarii już od czerwca pozwala na plażowanie oraz korzystanie z uroków ładnej pogody. Cieplejsze ubrania przydadzą się dopiero w okolicach października. 

Bułgaria jest też świetnym wyborem dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Kurorty zapewniają wiele atrakcji. Wiele miejsc posiada interesujące zabytki, które są warte do odkrycia. Nie chcąc jedynie wypoczywać na plaży, można wybrać się na wiele interesujących wycieczek, na przykład śladami odrodzenia bułgarskiego czy najlepszych perełek architektonicznych tego kraju. 

Słoneczny brzeg to doskonałe miejsce dla wszystkich wielbicieli plażowania, sportów wodnych czy wędrówek górskich. Fani nurkowania odnajdą się w Sozopol, malowniczym miasteczku, które położone jest na południowym wybrzeżu tego kraju. Poza licznymi zabytkami można znaleźć tam miejsca do nurkowania dla początkujących czy bardziej zaawansowanych. W tej zatoce można podziwiać również rozmaite gatunki ryb bądź roślin. 

W południowo wschodniej Europie nie brakuje też miejsc do uprawiania kitesurfingu, windsurfingu. Piękny skalisty północny klif oraz złociste malownicze zatoczki umilą nam spędzanie czasu podczas tych aktywności. Surferzy nad morze czarnym będą mogli stawić czoła potężnym falom. Najczęściej wybieranymi miejscami na tego typu aktywności są Achtopol,  Sinemorc czy Cerewa. 

obraz 1

Złote piaski – kiedy najlepiej się wybrać? 

Wczasy nad Morzem Czarnym to idealna okazja, by skorzystać z uroków pięknego lata. Osoby, które lubią lato oraz upały, powinny wybrać się do Bułgarii w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Jednak najcieplej jest w sierpniu, gdzie temperatura wynosi zazwyczaj 30 stopni. Wtedy woda do kąpieli powinna być ciepła, ale warto sprawdzić, gdyż temperatura w Morzu Czarnym lubi zaskakiwać. Nad morzem panuje klimat podzwrotnikowy, a to właśnie sierpień jest miesiącem, kiedy temperatury są najwyższe. 

Kiedy marzą nam się rodzinne wakacje na piaszczystej plaży, warto wybrać się w okresie wakacyjnym do Bułgarii. Możliwe jest również podróżowanie poza sezonem, dobrym miesiącem na wyjazd jest także wrzesień. Najzimniej jest w lutym, styczniu oraz w grudniu. Te miesiące cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Poza tym pogoda różni się w różnych częściach Bułgarii. 

Do Sofii najlepiej udać się w okresie między kwietniem, a październikiem, jednak w maju trzeba liczyć się z deszczami. Dla miłośników pływania i nurkowania dobrym miejscem jest Burgas. 

obraz 2

Słoneczny brzeg – co warto wiedzieć o tym miejscu? 

W Bułgarii panują doskonałe warunki do wypoczynku. Przed wyjazdem należy zapoznać się z warunkami, jakie obowiązują w tym kraju. Powinniśmy dowiedzieć się , jakie dokumenty należy wypełnić, a także jakie będą nam potrzebne podczas wyjazdu. Ważne są również zasady podczas lotu. Warto dowiedzieć się, co obejmuje dorosłych, a co dzieci. Decydując się na wyjazd z biurem podróży, te kwestie mogą być o wiele łatwiejsze. Więcej informacji znajdziesz na https://turystycznyninja.pl/wakacje/bulgaria/

Warto też zdobyć informacje praktyczne Bułgaria szczególnie jeśli chodzi o klimat panujący w tym kraju. Wakacje na półwyspie bałkańskim nie muszą wiązać się jedynie z leniuchowaniem. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się w góry. Trzeba pamiętać, że w górach występuje piętrowość klimatyczna. Mimo że na lądzie panuje klimat umiarkowany ciepły w górach temperatura może spaść o około 10 stopni. Warto pamiętać, by zabrać ze sobą różne ubrania, które dostosowane będą do panującej pogody.  

Wakacje w słonecznym brzegu w sezonie letnim – kiedy szukać ofert? 

Wyjazd do najstarszych kurortów oraz do najstarszych miast w Bułgarii nie musi być kosztowny. Złote Piaski oferują atrakcyjne ceny, jednak ważne jest, by wiedzieć, kiedy szukać takich okazji. Najkorzystniejsze oferty na wyjazd nad ciepłe morze często pojawiają się w ofertach last minute. Piękne plaże i malownicze góry to miejsca, które z pewnością warto odwiedzić. Główną cechą wakacji last minute jest konieczność szybkiej decyzji. Niemniej jednak kuchnia bułgarska oraz lokalne wina w Złotych Piaskach przypadną do gustu każdemu. Nie warto zwlekać, lepiej od razu zarezerwować wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *