pomysly na warszawe
Polska

Wolne w mieście – 5 pomysłów na wiosenny pobyt w Warszawie

Wiosenne weekendy coraz częściej zachęcają do zwiedzania polskich miast, w tym Warszawy – temperatura na dworze rośnie, podobnie jak liczba słonecznych dni. Chcesz dowiedzieć się, jakie miejsca w Warszawie warto zobaczyć na wiosnę? Zapytaliśmy pracowników AccorHotels o stołeczne atrakcje, które uprzyjemnią Ci wolne chwile spędzone w tym mieście.

Wiosenny urlop w Warszawie? Dlaczego nie! To bardzo dobry pomysł na przywitanie ciepłej pogody. Zamiast siedzieć w domu i marzyć o wakacjach, możesz znacznie wcześniej rozpocząć sezon podróżniczy. Zobacz, jak łatwo czerpać garściami ze wszystkich możliwości, jakie ofertuje pobyt w stolicy.

Atrakcje w Warszawie – wiosna w mieście jest fajna!

Jakich rozrywek można się spodziewać wiosną w stolicy? Warszawska oferta turystyczna, podobnie jak w przypadku innych europejskich stolic, jest bardzo rozbudowana. O to, gdzie warto skierować swoje kroki podczas urlopu w Warszawie, zapytaliśmy pracowników AccorHotels. Ich propozycje możecie przeczytać poniżej.

  • Bulwary nad Wisłą – idealne miejsce do spacerów i podziwiania panoramy miasta. Wiosną przy lewym brzegu Wisły znajdziesz kilka otwartych restauracji, w których możesz odpocząć. Jeśli natomiast będziesz chciał przejść się prawym brzegiem rzeki, czekają Cię wspaniałe widoki m.in. na kamienice Starego Miasta lub szklane wieżowce z centrum Warszawy.
  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – poznaj jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w mieście. Zobacz dawne komnaty z wyjątkowymi antykami (w tym kolekcjami sreber i portretów) lub odwiedź pałacowe ogrody. Wczesną wiosną muzeum nie odwiedza jeszcze tłum turystów, dzięki czemu bez problemu zdążysz  wszystko zobaczyć, bez zbędnego tłoku.
  • Centrum Nauki Kopernik – zlokalizowane zaledwie 1,5 kilometra od hotelu Sofitel Warsaw Victoria Centrum Nauki to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w stolicy – zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W Centrum możesz obejrzeć interaktywne wystawy, dzięki którym zrozumiesz, jak działają niektóre urządzenia, lub lepiej zrozumiesz mechanizmy rządzące ludzką psychiką.
  • Papugarnie – w zoo możesz podziwiać papugi zza szyby. A co byś powiedział na ich głaskanie i karmienie z ręki? Taką rozrywkę oferują warszawskie papugarnie. Wizyta w takim obiekcie to okazja do bliższego poznania tych inteligentnych ptaków i zapewnienia dziecku (a przy okazji sobie!) niezapomnianych wrażeń.
  • Zakupy – wiosna to też dobry czas, aby przyjechać do stolicy na zakupy. To w Warszawie znajduje się najwięcej sklepów i butików znanych marek, a wczesnosezonowe promocje sprawiają, że wiele artykułów można kupić za ułamek standardowej ceny!

Przedstawione powyżej propozycje to tylko kilka spośród wielu powodów, dla których warto zaplanować wiosenny urlop w stolicy. Zachęcamy też do samodzielnego sprawdzenia tego, jak wiele oferuje Warszawa.

Noclegi Warszawa – dlaczego warto przyjechać do stolicy we wiosenny weekend?

Ostatnim (choć nie najmniej istotnym) powodem, dla którego warto odwiedzić stolicę wiosną, jest budżet. Za wyjazd do Warszawy w tym czasie zapłacisz znacznie mniej niż za wycieczkę w szczycie sezonu turystycznego. Dzieje się tak, ponieważ część osób jeszcze nie planuje żadnych dłuższych wyjazdów szczególnie z rezerwacją noclegu. Inni natomiast tęsknią do jeszcze wyższych temperatur i wybierają zagraniczne podróże. Z tego względu hotele w stolicy dysponują większą dostępnością i kuszą gości niższymi cenami.

Nie czekaj! Wpisz „hotele Warszawa” w swoją wyszukiwarkę, znajdź odpowiadający Ci hotel z grupy AccorHotels i przekonaj się, że wiosna w Warszawie to strzał w dziesiątkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *