zoo 061
Polska

Zoo Kraków – tygrysy, słonie, papugi

Zwiedzając Kraków i odwiedzając jego kultowe miejsca takie jak Wawel czy Rynek Główny warto mieć również na uwadze inne, bardziej spokojne miejsca, gdzie można choć na chwilę odetchnąć od miejskiego gwaru.  Jednym z takich miejsc, idealnych na np. rodzinną wycieczkę z dziećmi, jest krakowski Ogród Zoologiczny położony w malowniczym Lasku Wolskim koło Krakowa.

Zaktualizowano 21 stycznia, 2024.

Ogród już przez sam wzgląd na jego umiejscowienie, wyróżnia się na tle innych. Nie każde bowiem ZOO znajduje się w tak pięknej okolicy i w dodatku w lesie, tak jak ma to miejsce w przypadku krakowskiego ZOO. W ogrodzie funkcjonuje również Mini Zoo, gdzie można z bliska obserwować, a czasami nawet i pogłaskać łagodne zwierzęta typu króliki, żółwie, kucyki, kozy i tym podobne. Dokładając do tego ogromną różnorodność jak i liczebność zwierząt, które znajdują się w ogrodzie zoologicznym możemy być pewni, że nie będziemy zawiedzeni.

Dodatkowo, dla zainteresowanych, w pobliżu ZOO, w Lasku Wolskim, znajduje się najwyższy w Krakowie Kopiec Piłsudskiego, z którego rozprzestrzenia się wspaniały widok na panoramę Krakowa i góry Tatry.

Więcej informacji na temat ZOO jak i gatunków zwierząt jakie możemy tam zobaczyć, znajduje się na oficjalne stronie ogrodu: http://www.zoo-krakow.pl/

Zoo Kraków jest czynne codziennie, łącznie z weekendami i świętami od 9:00 – 19:30. W ogrodzie można bez ograniczeń robić zdjęcia i filmować.

Ceny biletów wstępu: ulgowy – 10zł, normalny – 18zł

Do ZOO można dojechać bezpośrednio z Krakowa autobusem nr 134, który odjeżdża spod Hotelu Cracovia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *