starowksa
Polska

Wrocławska starówka – jedną z najpiękniejszych w Polsce

Stare Miasto to wizytowa część Wrocławia. To tam odbywają się najważniejsze uroczystości, a także imprezy rozrywkowe i kulturalne. Jego klimat i urok sprawiają, że staje się celem wycieczek tysięcy turystów.

Wrocław – miasto z historią

Wrocław jest miastem mogącym pochwalić się ciekawą historią, którą w dużej mierze zawdzięcza swojemu położeniu na skrzyżowaniu głównych szlaków Europy Środkowej. Choć przeszło wiele, to obecnie odzyskuje utraconą po wojnie pozycję centrum kulturowo-ekonomicznego i jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Jego główną atrakcją jest starówka, zaliczana do najpiękniejszych w kraju.

-Stare Miasto ucierpiało podczas II wojny światowej, kiedy to zostało w znacznym stopniu zniszczone. Miejsce to odbudowano bazując na jego wyglądzie z czasów piastowskich. Wybudowano tam także wiele lokali mieszkalnych oddających specyficzny styl tamtych czasów – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący.

Najważniejsze miejsca we Wrocławiu

Centralnym punktem Starego Miasta we Wrocławiu jest Rynek Główny, na którym znaleźć można wiele pięknych, barokowych kamienic, perfekcyjnie odremontowanych po wojennych zniszczeniach. Kolejną ważną część starówki stanowi Plac Solny wraz z gotyckim Kościołem świętej Elżbiety, którego wieża jest wspaniałym punktem widokowym. Rozpościera się z niego piękna panorama Wrocławia.

W części Starego Miasta znajduje się także Uniwersytet Wrocławski. Położony jest blisko Odry, nieopodal znanych wrocławskich wysp. Do najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc na wrocławskiej Starówce należą także Park Słowacki, Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka. Turyści chętnie odwiedzają także szklaną fontannę i Piwnicę Świdnicką.

Zabytki we Wrocławiu, starówka

Wśród głównych zabytków Starego Miasta we Wrocławiu wymienić należy:

  • Ratusz,
  • Kościół św. Barbary,
  • Kościół św. Krzysztofa,
  • Kościół św. Agnieszki,
  • Pałac Królewski,
  • Kościół Opatrzności Bożej,
  • Synagogę pod Białym Bocianem.

Ponadto, na starówce znaleźć można także obiekty handlowe, w tym Sukiennice Małe i Wielkie Jatki. Ta zabytkowa dzielnica jest również miejscem biznesu i rozrywki. Tam znajdują się też najciekawsze restauracje i puby, dlatego wrocławska Starówka tętni życiem. Zdecydowanie warto przekonać się o tym na własne oczy i przyjechać do Wrocławia choćby na weekend, zatrzymując się w jednym z wielu przytulnych hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *