zwiedzanie krakowa z przewodnikiem nie tylko piesze wycieczki
Polska

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – nie tylko piesze wycieczki!

Kraków należy do miast, które ze względu na niezwykle długą i bogatą historię można odkrywać bez końca. Nigdy nie został w całości zniszczony przez wojnę lub inny kataklizm. Możemy tu podziwiać wspaniałe dzieła sztuki i budowle datowane od czasów wczesnego średniowiecza po współczesność. W dawnej siedzibie królów przechowywane są bezcenne pamiątki historyczne. Dodajmy, że także dziś Kraków jest jednym z najważniejszych w Polsce centrów życia naukowego, kulturalnego i rozrywkowego. Jego niezwykła, artystyczna atmosfera przyciąga co roku miliony turystów z całego świata. Planując pobyt w Krakowie, niełatwo wybrać spośród setek atrakcji te, które mogą Państwa zainteresować najbardziej. Na szczęście z pomocą zwiedzania Krakowa spieszymy my – profesjonalni, licencjonowani przewodnicy po Krakowie!

Przewodnicy po Krakowie – 30 możliwych tras zwiedzania Krakowa

Portal Kraków Zwiedzanie powstał, aby mogli Państwo w jednym miejscu odnaleźć ofertę najlepszych przewodników miejskich w Grodzie Kraka oraz wszelkie ważne i ciekawe informacje o Krakowie, jego historii i zabytkach, porady dotyczące praktycznych aspektów zwiedzania oraz piękne zdjęcia Krakowa i okolic. Z naszego cennika dowiecie się Państwo, że zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem kosztuje już od 150 zł od grupy (niezależnie od liczby osób). Mogą Państwo od razu wybrać trasę i zarezerwować wycieczkę lub skontaktować się z nami – służymy radą i pomocą podczas układania planu zwiedzania, nieodpłatnie pomagamy naszym klientom w rezerwacji noclegów, posiłków, biletów i transportu!

Kim są nasi przewodnicy po Krakowie? To młodzi ludzie – pełni energii, humoru i pasji, a przy tym znakomicie przygotowani merytorycznie. Oprowadzają po polsku, niemiecku, rosyjsku, francusku, włosku, hiszpańsku i szwedzku. Potrafią odnaleźć wspólny język z każdym – od przedszkolaków po doświadczonych życiem seniorów! Szczegółowe informacje na temat każdego z naszych przewodników znajdziecie Państwo na jego profilu zamieszczonym w naszym serwisie http://krakowzwiedzanie.pl.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Co można z nami zwiedzić? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia propozycji tras. Jest wśród nich zwiedzanie Krakowa – Starego Miasta tzw. Drogą Królewską czyli szlakiem, który niegdyś pokonywały uroczyście wkraczające do miasta królewskie orszaki (od kościoła św. Floriana na Kleparzu, przez Bramę Floriańską i ulicę o tej samej nazwie, Rynek, słynną ulicę Grodzką aż na Wawel). Po drodze można podziwiać najwspanialsze obiekty starego Krakowa z Bazyliką Mariacką i Sukiennicami na czele. Zapraszamy również na zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego – przewodnik po Krakowie pomoże Państwu odkryć m. in. największe tajemnice Katedry Wawelskiej, wspaniały renesansowy dziedziniec czy leże mitycznego smoka.

Mogą Państwo również zwiedzić z nami kwartał uniwersytecki z najstarszym, średniowiecznym Collegium Maius lub wyruszyć na niezwykły spacer po słynnym krakowskim Kazimierzu. Tu przed nami zwiedzanie części żydowskiej z unikatowym na skalę europejską zespołem zachowanych synagog i jednym z najstarszych na kontynencie cmentarzy żydowskich oraz chrześcijańskiej z olbrzymimi gotyckimi kościołami Bożego Ciała i św. Katarzyny oraz kościołem i klasztorem OO. Paulinów na Skałce. Zapraszamy także do miejsc pamięci na terenie dawnego getta i obozu koncentracyjnego Płaszów. Podczas wycieczki odwiedzimy również miejsca związane z powstawaniem filmu Lista Schindlera Stevena Spielberga i postacią Oscara Schindlera.

Interesuje Państwa historia najnowsza? Zapraszamy na wyprawę w nieodległą przeszłość – do Nowej Huty zaprojektowanej jako idealne miasto socrealistyczne. Co jeszcze możemy Państwu zaoferować? Organizujemy szereg wycieczek tematycznych. Miłośnicy sztuki mogą podążyć z nami trasą najpiękniejszych witraży okresu Młodej Polski lub pasjonującym szlakiem krakowskiego Street-Artu. Pielgrzymów zapraszamy na odkrywanie śladów Jana Pawła II w Krakowie i okolicach lub zwiedzanie najważniejszych sanktuariów w mieście. Dla najmłodszych przygotowaliśmy natomiast wyprawę szlakiem krakowskich legend. Przewodnik po Krakowie zaprasza wszystkich turystów również na zwiedzanie najciekawszych krakowskich muzeów, w tym m. in. Podziemi Rynku i Fabryki Schindlera. Organizujemy także wycieczki w okolice Krakowa, m. in. do papieskich Wadowic i Ojcowskiego Parku Narodowego, a także wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Kopalni Soli w Wieliczce, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *