fuerteventura
Afryka

Fuerteventura – słoneczna przystań nad Atlantykiem

Fuerteventura to jedna z bardziej znanych i zarazem najstarszych wysp hiszpańskich, która każdego roku kusi wielu turystów. Wyspa ta znajduje się na Oceanie Atlantyckim i wchodzi w skład Wysp Kanaryjskich. Razem z wyspami Gran Canaria oraz Lanzarote tworzy prowincję Las Palmas.

Zaktualizowano 17 października, 2020.

Fuerteventura prawdopodobnie powstała ponad dwadzieścia milionów lat temu. Dominuje na niej typowo pustynny krajobraz, którego charakterystyczną częścią jest masyw wulkaniczny.

Planując wakacje na tej jednej z najstarszych wysp, warto wcześniej odwiedzić biuro podróży, by wybrać wycieczkę, która będzie dostosowana do naszych indywidualnych oczekiwań. Na wyspie tej nie sposób się nudzić, chociażby dlatego, że krajobrazy są tu niezwykle zróżnicowane. Na ogniście czerwonych pagórkach można dostrzec pasące się stada kóz, a gdzieniegdzie rysują się malownicze klify. Fuerteventura zachwyca jednak przede wszystkim wspaniałą linią brzegową oraz naturalnymi, szerokimi plażami. Najsłynniejsza plaża jest pokryta białym piaskiem – to właśnie tutaj odbywają się coroczne międzynarodowe zawody, które są zaliczane do pucharu świata w windsurfingu.

Ta fascynująca hiszpańska wyspa może poszczycić się także bardzo zróżnicowaną szatą roślinną. Na wyspie rośnie wiele gatunków endemicznych, spośród których zainteresowanie wzbudzają między innymi sosny kanaryjskie.

Fuerteventura jest coraz chętniej obieranym celem wycieczek. Można tu dolecieć samolotami rejsowymi różnych linii lotniczych (z przesiadką w Madrycie lub Barcelonie). Można też wybrać podróż samolotem, a następnie przesiąść się na transport morski. Lot bezpośredni z Polski na Fuerteventurę trwa około sześciu godzin.

Fuerteventura to bez wątpienia jeden z bardziej popularnych kierunków turystycznych oferowanych przez biura podróży. Wyspa ta posiada wprawdzie nieco słabiej rozwiniętą bazę noclegową w porównaniu do pozostałych wysp znajdujących się w archipelagu, jednak mimo to każdego roku na spędzenie wakacji tutaj decyduje się coraz większa liczba turystów.

Fuerteventura photo

Fuerteventura photo

Fuerteventura photo

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *