miedzyzdroje
Polska

Międzyzdroje – noclegi i atrakcje, dzięki którym poczujesz się gwiazdą!

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze do połowy XIX w. Międzyzdroje – dziś jedno z najczęściej odwiedzanych nadmorskich miast – było rybacką wioską podobną do wielu innych. Noclegi nad morzem w Międzyzdrojach zyskały popularność dopiero na przełomie XIX i XX w., aby szybko stać się kurortem turystycznym dorównującym Sopotowi czy Kołobrzegowi (w 1913 r. do Międzyzdrojów przyjechało 200 000 turystów).

Dzięki poradom Sun&Snow oraz naszej ofercie apartamentów nad morzem Twój wyjazd do Międzyzdrojów będzie niezapomnianą przygodą!

Międzyzdroje – noclegi blisko morza oraz oryginalnych atrakcji

Miasta nadbałtyckie stanowiły od wieków obszary działań wojennych, co bardzo często wiązało się z niszczeniem zabytkowych budynków. Międzyzdroje stanowią wyjątek – architektura miasta nie odczuła I i II wojny światowej tak, jak np. Kołobrzeg. Dzięki temu podczas pobytu w Międzyzdrojach można podziwiać wiele wyjątkowych zabytków:

  • Kościół św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach – neogotycka świątynia zbudowana w latach 1860–1862 według wspólnego projektu Friedricha Augusta Stülera oraz… króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Z pierwotnego, protestanckiego wyposażenia ocalały dwa obrazy olejne oraz drewniany krucyfiks, jednak architektura kościoła nie uległa wielu zmianom.
  • Wille i pensjonaty z początku XX w. – wraz z rozwojem kurortu w Międzyzdrojach na przełomie XIX i XX w. rosła także oferta noclegów nad morzem. Właśnie dlatego na całej długości ul. Bohaterów Warszawy można dziś podziwiać aż 10 zabytkowych willi. Apartamenty w Międzyzdrojach znajdujące się w ofercie Sun&Snow nie odbiegają od standardów tych luksusowych budynków!
  • Wieża ciśnień – wybudowany w 1898 r. obiekt jest rzadko odwiedzany przez turystów przyjeżdżających do Międzyzdrojów. A szkoda, bo oryginalne połączenie cegły pruskiej z drewnianym wykończeniem górnej części wieży jest naprawdę warte zobaczenia. Dodatkowo samo wybudowanie wieży u progu XX w. bezpośrednio łączy się z przemianą Międzyzdrojów z portu rybackiego na miasto wypoczynkowe.

Międzyzdroje – apartamenty i najpopularniejsze atrakcje

Po zobaczeniu rzadziej uczęszczanych miejsc można śmiało udać się na spacer po sztandarowych atrakcjach Międzyzdrojów, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich warto wymienić m.in.:

  • Promenada Gwiazd (Aleja Gwiazd) – budowa najsłynniejszej atrakcji Międzyzdrojów rozpoczęła się w 1996 r., wraz z pierwszą edycją Festiwalu Gwiazd, kiedy to swoje dłonie odcisnęli m.in. Bogusław Linda, Maja Komorowska, Beata Tyszkiewicz czy Zbigniew Zamachowski. Co roku kolekcja niecodziennych autografów powiększała się o kolejne gwiazdy, przez co zobaczenie wszystkich odcisków może dziś zająć kilka godzin. Co zrobić, aby samemu poczuć się w Międzyzdrojach jak gwiazda? Wystarczy zarezerwować apartament Aquamarina!
  • Muzeum Figur Woskowych – to najstarsze w Polsce muzeum tego typu, które znajduje się na przedłużeniu Promenady Gwiazd. Można w nim zobaczyć realistyczne figury polityków, artystów lub postaci filmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *