szukaszpomyslownamajowyweekend1
Europa

Szukasz pomysłów na majowy weekend? Sprawdź, co ciekawego oferuje Słowacja

Majowy weekend tuż-tuż. Wiesz już, gdzie pojedziesz? Jeśli marzy Ci się zagraniczna podróż, proponujemy zwrócić uwagę na bajeczną Słowację. To malowniczy kraj, do którego dojazd z Polski jest szybki i bezpieczny. Ceny na miejscu nie sprawią, że gorzko zapłaczesz. Z kolei słowackie atrakcje zawrócą Ci w głowie i spowodują, że zechcesz wrócić tam jeszcze nie raz.

Słowacja – kraina stoków narciarskich

W pierwszej kolejności na Słowację jadą ci, którzy chcą się wyszaleć sportowo. Początkujący narciarz? Zaawansowany snowboardzista? Rodzina lub grupa przyjaciół, w której każdy jest na innym stopniu zaawansowania? Wszyscy znajdą stok dla siebie! Warto poszukać ośrodka narciarskiego właśnie pod kątem stopnia trudności. Im więcej tras, tym lepiej. Kupując jeden karnet, zwiedzisz je wszystkie. Nie zmarnujesz czasu na dojazdy, jeżeli będą się znajdowały blisko.

Wybierając się na Słowację, zwłaszcza na narty lub snowboard, zadbaj o ubezpieczenie. Koszty, jakie musiałbyś ponieść w razie wypadku na stoku lub konieczności wszczęcia akcji poszukiwawczej z użyciem helikoptera, mogłyby wynieść kilka Twoich wypłat. Zdecydowanie nie warto ryzykować. Zabezpiecz też siebie i współpasażerów na drodze, jeżeli wybierz się na Słowację samochodem: https://kioskpolis.pl/autem-na-slowacje-jakie-ubezpieczenie-wybrac/.

szukaszpomyslownamajowyweekend2

Słowacja – kraina jaskiń

Słowackie jaskinie znane są w całej Europie. Czy wiesz, że niektóre kompleksy zostały wciągnięte na listę UNESCO? Jeżeli jesteś fanem zwiedzania tego typu formacji, koniecznie dopisz do swojego planu podróży te jaskinie:

1. Jaskinia Bielska – to jedyna jaskinia położona w wapiennym masywie Tatr Bielskich, która została udostępniona do zwiedzania. Obejrzysz w niej pełen przekrój nacieków skalnych: stalaktyty, stalagmity, draperie. Mało tego, zachwycisz się niepowtarzalnymi jeziorkami jaskiniowymi.

2. Demianowska Jaskinia Wolności – jest nie tylko piękna, ale wręcz uważa się ją za jedną z najpiękniejszych jaskiń w Europie! Znajdujące się w niej komory są obszerne, doskonale widoczne. Przepływa przez nie rzeczka Demianówka.

3. Demianowska Jaskinia Lodowa – nie przemieszczając się daleko, koniecznie zobacz także tę jaskinię. Wyróżnia się tym, że jej dolna część ma lodowe nacieki i wodospady. To niesamowity widok, którego nie zapomnisz do końca życia.

4. Dobszyńska Jaskinia Lodowa – jeśli spodobała Ci się koncepcja lodowej jaskini Demianowskiej, Dobszyńska tym bardziej skradnie Twoje serce. Tu lodu jest zdecydowanie najwięcej. Miejscami dochodzi do… 25 m! Jaskinia ta stanowi część Słowackiego Raju.

szukaszpomyslownamajowyweekend3

 

Słowacja – kraina basenów termalnych

Miłośnicy pływania oraz relaksowania się w ciepłej wodzie docenią fakt, że Słowacja to kraj z największą liczbą źródeł mineralnych w odniesieniu do powierzchni. Obecnie znajduje się w niej ponad 16500 źródeł – zarejestrowanych! Niezarejestrowanych może być nawet więcej. Niektóre, jak ten w miejscowości Smrdaky, odznaczają się wysoką zawartością siarkowodoru. Mają więc świetne właściwości lecznice. Temperatura dochodzi do 61°C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *