Europa

Co warto zobaczyć w Nottingham?

Atrakcje do zwiedzenia w Nottingham

Wielu ludzi kojarzy miasto Nottingham ze słynnym Robin Hoodem. Choć miasto to faktycznie jest domem tej fikcyjnej postaci, jest to również jeden z głównych ośrodków turystycznych w Anglii. Jeśli historyczne miejsca i piękna sceneria to jest to, czego szukasz, koniecznie odwiedź Nottingham podczas następnej swojej wizyty w Anglii.

Zamek Nottingham

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna atrakcja w mieście. Wewnątrz zamku znajduje się wiele ciekawych miejsc, takich jak: muzea, galerie, pomnik Robin Hooda i klasyczny brytyjski pub o nazwie „Ye Olde Trippie to Jerusalem”. Można tu spędzić całe popołudnie nie narzekając na brak atrakcji.

Jedną z najciekawszych części zamku Nottingham jest jego szczyt, na którym znajduje się punkt widokowy. Miejsce to zapewnia zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Będąc w zamku koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Zamek znajduje się w odległości 10 minut spacerem od centrum miasta, a opłata za wstęp wynosi jedynie kilka funtów, natomiast dzieci wchodzą zupełnie za darmo.

Zwiedzanie Jaskiń

Większość ludzi nie wie, że miasto Nottingham zostało zbudowane na szczycie szeregu sztucznych jaskiń, które istnieją tam do dziś. Jaskinie były używane w różnych celach przez ostatnie lata, ostatnio jako schrony w czasie II Wojny Światowej. Odbywają się tu zorganizowane wycieczki po jaskiniach, podczas których zwiedzający mogą poznać historię jaskiń i sposób, w jaki były wykorzystywane w przeszłości.

Wollaton Hall

Ci, którzy szukają ciekawej wycieczki podczas swojego pobytu w Nottingham powinni umieścić Wollaton Hall na swojej trasie. Jest to największy dwór w całym mieście. Znajduje się on w bardzo dogodnej lokalizacji, zaledwie dwadzieścia minut drogi od centrum. Na terenie dworu znajduje się muzeum historii naturalnej, do którego wstęp jest całkowicie darmowy, a przed nim rozciąga się bardzo ładny park. Znajduje się tam również jezioro i ogród botaniczny. Miejsce to z powodu braku opłat za wejście jest świetną atrakcją dla osób podróżujących z dziećmi.

Arboretum w Nottingham

Miłośnicy przyrody z pewnością docenią XIX wieczny park w Nottingham – Arboretum. Powstały w 1852 roku park znajduje się bardzo blisko centrum miasta. Pogłoski głoszą, że nottinghamskie Arboretum było inspiracją dla krainy Nibylandii z baśni o Piotrusiu Panie. Park jest pełen wspaniałych widoków, znajdziemy w nim ponad 800 drzew, w tym wiele zasadzonych 150 lat temu, a do tego mnogość kwiatów i innych roślin. Przez park przebiegają trasy Tree Trail oraz Heritage Trail.

 

Jeden komentarz

  • Sydonia

    Kto pisał ten tekst? Mnóstwo tu nieścisłości, a język jest po prostu fatalny… Aż skóra cierpnie, gdy się to czyta. Autor nie potrafi sklecić poprawnie prostego zdania! Poza tym ani słowa tu o dwóch trasach turystycznych, dzięki którym można zwiedzić system jaskiń i tuneli Nottingham, XIX-wiecznym arboretum czy Muzeum Sprawiedliwości… Beznadziejny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.