Spływ kajakowy Dunajcem
Polska

Czy warto wybrać się na spływ kajakowy Dunajcem?

Pieniny to jedne z najpiękniejszych polskich gór urzekają nie tylko swoim zróżnicowanym ukształtowaniem, w którym dominują malownicze skały, strome stoki i dzikie doliny. To obszar profesjonalnie przygotowany turystycznie, znajdziemy tu mnóstwo miejsc noclegowych, dzięki czemu możemy zaplanować dłuższy pobyt i spędzać czas w dowolny sposób. Dodatkowe można tutaj zobaczyć różne gatunki fauny i flory. Niezależnie od tego, jaki jest cel wycieczki każdy znajdzie ciekawą atrakcję dla siebie. Jedną z najpopularniejszych i chętnie wybieranych przez turystów są spływy kajakowe Dunajcem. Dlaczego warto spróbować chociaż raz?

Kajaki Dunajcem

Spływy kajakowe Dunajcem to doskonały pomysł na przeżycie niesamowitej przygody, chociażby dlatego, że sam dobierasz tempo wyprawy. W ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność zarówno wśród młodych aktywistów, jak i seniorów. Oprócz wspaniałych widoków, gdzie dominuje górskie pasmo Pienińskiego Parku Narodowego, możemy podziwiać zróżnicowany nurt rzeki, który dostarcza ogromnej dawki miłych wrażeń oraz świetnej zabawy. Na spływ kajakowy Dunajcem możesz wybrać się indywidualnie, z rodziną, przyjaciółmi lub kolegami z pracy. Wycieczki zazwyczaj odbywają się na trasie Sromowce Niżne – Szczawnica. Nie bez znaczenia pozostaje sama organizacja, którą powinniśmy powierzyć doświadczonej firmie, która zna się na tym, co robi i świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi.

Dlaczego warto?

Jest wiele powodów, które zachęcają do skorzystania z aktywności fizycznej jaką są spływy kajakowe. Poniżej przedstawimy kilka z nich:

– aktywny wypoczynek – to doskonała forma aktywności fizycznej dla osób, które uwielbiają sport lub chociaż trochę się nim interesują. Pokonywanie kilometrów kajakiem to świetna forma uprawiania sportu praktycznie bez zmęczenia. Wiosłując nasze mięśnie pracują oraz wzmacnia się serce, dodatkowo możemy spalić kilka kalorii;
– idealne dla każdego – doskonała propozycja, z której mogą maksymalnie czerpać korzyści zarówno dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Plan wycieczki można dostosować do poziomu uczestników. To idealna propozycja na weekend lub tygodniowy pobyt w Pieninach;
– świetna zabawa – innym ważnym aspektem jest wzmacnianie więzi zarówno wśród rodzinny jak w obecności obcych nam ludzi. Wspólne przeżywanie radości sprzyja pogłębianiu relacji, to świetny pomysł na wspólne rozmowy, żarty i biesiadowanie;
– urokliwe widoki – nic tak nie zachwyca, jak przepiękne krajobrazy, które możemy podziwiać z bliska. Czasem w rzece może pojawić się jakaś ryba, pochylone drzewa nad rzeką są dopełnieniem całego obrazu;
– za każdym razem zaskakuje inaczej – wyprawa kajakowa nikogo nie znudzi, ponieważ nigdy nie wiemy co spotka nas za rogiem i czego dostarczy nam natura. Rzeka w zależności od poziomu raz się podnosi innym razem opada i odsłania nam swoje ukryte skarby.

kajaki w Sromowcach

Przede wszystkim bezpieczeństwo…

Wycieczki kajakowe, mimo iż same w sobie są bezpieczne to jednak zmienny nurt rzeki, który często towarzyszy spływom może przysporzyć nam wiele zmartwień. Ważne jest, aby przed wyruszeniem w rejs sprawdzić kompletność sprzętu oraz inne elementy, a należą do nich:

– kamizelki, kaski i pagaje,
– telefon powinniśmy zabezpieczyć wodoszczelnym pokrowcem lub opakowaniem hermetycznym,
– stan techniczny sprzętu powinien być sprawdzony przed i po spływie,
– należy zabrać ze sobą komplet suchej odzieży,
– w przypadku upałów zabrać ze sobą wodę mineralną i lekki prowiant,
– stosować kremy z wysokim filtrem UV w celu ochrony przed silnymi promieniami słonecznymi.

aktywność fizyczna

Jak siedzieć w kajaku?

I choć sam spływ kajakowy okazuje się banalnym, to jednak to jak w nim siedzimy, jest bardzo ważne. Wypływając we dwoje osoba wyższa, cięższa i doświadczona powinna siedzieć z tyłu i panować nad sterowaniem wiosłami. Z kolei osoby początkujące i niskie powinny siedzieć z przodu i informować partnera o napotkanych przeszkodach i zagrożeniach. W przypadku samodzielnego wiosłowania zawsze zajmujemy miejsce sternika.

Jeśli nie masz pomysłu na weekend lub wakacje, a lubisz aktywnie spędzać swój wolny czas, zaproś rodzinę lub przyjaciół i już dziś zarezerwujcie termin na spływy kajakami w Sromowcach nad Dunajcem. Pieniny to przepiękne miejsce, które ma jeszcze więcej do zaoferowania. Pojedź tam, a na pewno nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *