Hotel Belvedere w Szwajcarii
Europa

Hotel Belvédère w przełączy Furka – odwiedzał go James Bond

Kultowy alpejski hotel Belvédère znajdujący się w przełęczy Furka w Szwajcarii (Furka Pass) z XIX wieku widział już lepsze dni. W początkowym okresie, w szczytowym okresie jego działalności, turyści przybywali, aby zobaczyć zapierający dech w piersiach lodowiec Rhône. Hotel Belvédère położony jest przy majestatycznej, krętej górskiej drodze.

Przełęcz Furka to raj dla miłośników podróżowania motorami czy samochodami w wysokich Alpach Szwajcarskich. Jest tak malownicza, że pojawiła się w filmie Jamesa Bonda „Goldfinger”. Hotel Belvédère położony jest blisko szczytu, w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc. Do dziś turyści przyjeżdżają tu, by zajrzeć do hotelu, który czasy świetności ma już za sobą i przedostać się na lodowiec, gdzie znajdowała się lodowa grota. Był to 100 metrowy tunel i komora lodowa, którą można było zwiedzać, gdy droga otwierała się latem.

Hotel Belvédère zamknął swoją działalność na czas nieokreślony jeszcze w 2016 roku. Niestety, hotel jest jedną z pierwszych szwajcarskich ofiar zmian klimatycznych. 11-tysięczny lodowiec, który kiedyś znajdował się tuż przy wejściu do budynku, każdego dnia przemieszczał się o 10 centymetrów, cofając się coraz dalej w głąb. Co gorsza, lodowy tunel nie może być już bezpiecznie wykuty w lodowcu. W rezultacie nie ma już tego wyjątkowego widoku, który kiedyś przyciągał tysiące, w tym tak znanych ludzi jak papież Jan XXIII czy Sean Connery.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że znajdą odpowiednie rozwiązanie, które przywróci Hotel Belvédère do życia. Dopóki ten czas nie nadejdzie, można wybrać się na wizytę, aby zobaczyć ten niesamowity historyczny widok, który drastycznie przekształcił się w ciągu ostatnich stu lat.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *