nad morze jesienia tylko sopot
Polska

Nad morze jesienią? Wybierz noclegi w Sopocie

Sopot to nadmorskie miasto o bogatej historii, sięgającej VIII wieku. Okazałe letnie rezydencje zaczęto budować tu już w II połowie XVI w., a pierwszy sopocki dom zdrojowy otworzył drzwi kuracjuszom na początku XIX w. Sielankowy klimat Sopotu sprawił, że wkrótce zaczęto nazywać go Riwierą Północy. Dziś jego hasło promocyjne brzmi: Kurort pełen życia – i dobrze oddaje charakter rozrywkowej stolicy Trójmiasta.

Sopot: działa jak magnes i kusi noclegami nad morzem

Tym, co wyróżnia Sopot na tle innych miejscowości zapewniających bazę noclegów nad Morzem Bałtyckim, jest niezwykle bogata oferta kulturalna i rozrywkowa. Liczne kawiarnie, galerie, restauracje i puby zapewnią Ci moc atrakcji nawet w zimny i deszczowy dzień.

Podczas noclegów nad morzem – niezależnie od pory roku – warto znaleźć czas na spacer szlakiem wspaniałej architektury i historii Sopotu. Opera Leśna, Krzywy Domek, drewniane molo i latarnia morska to tylko niektóre obiekty warte Twojej uwagi. Koniecznie zobacz również grodzisko wczesnośredniowieczne przy ul. Haffnera, dworek hiszpański z XVII w., mieszczący się przy al. Niepodległości, willę Claaszena z 1903 r., a także zabytkowy kościół Zbawiciela, który stoi nieopodal molo. Jeżeli planujesz więcej noclegów w Sopocie, wybierz się również do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, bogatego w niezwykłą faunę i florę.

Nocleg w Sopocie: apartament nad morzem, blisko atrakcji czy w cichej okolicy?

Odwiedzając Sopot nie można, oczywiście, zapomnieć o… morzu. Jesienne spacery wzdłuż wybrzeża będą znakomitym remedium na zmęczenie gwarem miasta i pozwolą Ci w spokoju kontemplować przyrodę. Warto poszukać noclegu nad samym morzem, by w pełni wykorzystać zdrowotne właściwości nadbałtyckiego powietrza i wyciszyć się przy kojącym szumie fal.

Latem, ze względu na licznych turystów, którzy szczelnie wypełniają słynną ulicę Monte Cassino, trudno o dobrze zlokalizowany i tani nocleg w Sopocie. Poza sezonem ceny topnieją, ale oferta noclegowa nie jest już tak bogata. Na szczęście w bazie Sun&Snow przez cały rok znajdziesz komfortowe i atrakcyjne cenowo apartamenty w Sopocie. Możesz zdecydować się na apartamenty nad morzem – zaledwie kilkaset metrów od plaży i głównych atrakcji miasta – lub apartamenty w spokojnej części Sopotu.

Wybierz tyle noclegów w Sopocie, ile potrzebujesz, i dokonaj rezerwacji online na www.sunandsnow.pl. Jeśli się pospieszysz, otrzymasz nawet 20% rabatu. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na kolejny wyjazd – może tym razem zdecydujesz się na noclegi w górach?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *