rough horn 2146181 1280
Europa

Narty w Alpach – to nie musi być drogie

Przekonanie o tym, że wyjazd na narty w Alpy zarezerwowany jest dla osób z najgrubszym portfelem, już dawno przestało być aktualne. Miłośnicy nart i snowboardu mogą wybierać spośród wielu korzystnych propozycji biur podróży.

Jeśli zależy nam na tym, aby nie wydać fortuny podczas kilku dni spędzonych w alpejskich kurortach, wybierzmy ofertę z kategorii narty last minute. Dla osób, które nie mogą zaplanować urlopu z dużym wyprzedzeniem albo lubią spontaniczne wyjazdy, będzie to idealne rozwiązanie. Osobom, które wolą planować na kilka lub kilkanaście miesięcy do przodu, polecamy opcję first minute, która nie tylko pozwala skorzystać z promocyjnych cen, ale też pozostawia duży wybór ośrodków narciarskich. Dodatkowo możemy wybrać ekonomiczną wersję dojazdu na narty autokarem lub nieco bardziej kosztowną (choć nie zawsze), ale dużo szybszą podróż na narty samolotem.

Dlaczego Alpy?

Bez wątpienia Alpy znajdują się na szczycie najbardziej popularnych kierunków wypraw narciarzy
i snowboardzistów. W Europie są niekwestionowanym numerem jeden. Co takiego jest w Alpach, że co roku oczy fanów sportów zimowych skierowane są właśnie w tym kierunku?

  • Po pierwsze, doskonałe przygotowanie stoków i najwyższej klasy infrastruktura techniczna (np. nowoczesne wyciągi i systemy odśnieżania).
  • Po drugie, klimat. Alpejskie miasteczka charakteryzują się niepowtarzalną, przytulną atmosferą i gościnnością mieszkańców.
  • Po trzecie, gigantyczna baza hotelowa. Turyści mogą wybierać między przytulnymi pensjonatami, apartamentami i ekskluzywnymi hotelami. Zdarza się, że i te ostatnie znajdują się w ofertach biur podróży pod hasłem narty last minute.
  • Po czwarte, atrakcje. Po kilku godzinach spędzonych na stoku można cieszyć się wieloma atrakcjami, które czekają w kurortach.
  • Po piąte, krajobraz. Malownicze, zapierające dech w piersiach widoki gwarantują niezapomniane przeżycia.

Poza wymienionymi wyżej zaletami, dodatkowym atutem Alp jest ich położenie. Łańcuch górski rozciąga się głównie na terenie Włoch, Francji, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Do wyboru mamy więc kilka pięknych państw. Sprawia to, że za każdym razem można odkrywać te przepiękne góry na nowo. Nasza dodatkowa uwaga – planując wyjazd na narty autokarem, najlepiej zdecydować się na Niemcy, Austrię lub Włochy. Decydując się na wyjazd do Francji lub Szwajcarii, ze względu na sporą odległość od Polski, warto rozważyć podróż na narty samolotem.

Artykuł napisany przy współpracy z Biurem Podróży Primoris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *